Univerzita chce, aby Marek Benda přišel o titul z Plzně

Domácí Domácí
5. 11. 2009 16:56
Poslanec Benda možná bude mezi prvními, kdo přijdou o titul z Plzně
Poslanec Marek Benda
Poslanec Marek Benda | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Plzeň - Poslanec a předseda ústavně-právního výboru sněmovny Marek Benda je mezi prvními, kteří by mohli přijít o titul získaný na právech v Plzni.

Západočeská univerzita v jeho případě podá návrh na odebrání titulu JUDr.

Rektor Josef Průša se na tom dnes dohodl s děkanem právnické fakulty Jiřím Pospíšilem. Oba tuto informaci potvrdili agentuře ČTK.

"O titul přijde, neboť nesplnil podmínky rigorózního řízení. Je to názor univerzity, nezávislý na tom, že pan poslanec Benda avizoval, že si chce práci doplnit," řekl Aktuálně.cz děkan Pospíšil. "Jeho podnět k tomuto jsme dosud nedostali.Vzhledem k tomu, že u jeho práce chybí stránky musí pan rektor zahájit řízení na odebrání titulu."

Podle děkana by ale Bendovi musel být odebrán titul, i kdyby sám požádala o novou rigorózní zkoušku a doplnění práce, jak poslanec avizoval.

Jak se před několika dny ukázalo, Bendova rigorózní práce byla moc krátká a nesplnila formální požadavky.

Poslanec Benda pro Aktuálně.cz uvedl, že rozhodnutí vedení univerzity respektuje.

"Veřejně jsem je k takovému kroku vyzval a plně jejich rozhodnutí respektuji," řekl poslanec Marek Benda s tím, že chce, aby se celá záležitost vyjasnila. "Pokud mi bude titul odebrán, chci se samozřejmě znovu do rigorózního programu přihlásit, práci doplnit a titul znovu získat."

Sporné případy

Podle informací Aktuálně.cz ještě dnes večer zasedne komise univerzity, která zkoumá podezřelá studia. Její jednání bude probíhat také v sobotu. Na něj by měla přijet také předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková.

Komise univerzity nyní zkoumá sporné případy studia. V hledáčku tak kromě Bendy mají také primátorku Chomutova Ivanu Řápkovou, či bývalá policejní vyšetřovatelka Monika Kocourková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy