Unikátní bagr ukradli zloději. Je jediný v Česku

ČTK ČTK
19. 10. 2013 12:41
Stroj za tři miliony korun pracoval ve Veselí nad Lužnicí na výstavbě železničního koridoru.
Bagr Wacker Neuson
Bagr Wacker Neuson | Foto: Policie ČR

Veselí nad Lužnicí - Neznámý zloděj odcizil ve Veselí nad Lužnicí na Táborsku pásový bagr v ceně tří milionů korun. Stroj, jenž je podle majitele jediným svého druhu v Česku, ve Veselí pracoval na výstavbě železničního koridoru. Informoval o tom jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Zloděj ukradl stroj značky Wacker Neuson, typ 14503 vyrobený v roce 2012. Bagr má žlutou barvu a dvoumetrovou svahovou lžíci, jeho hmotnost činí 15 tun. Stroj byl v pracovním provozu do páteční 18. hodiny. Ukraden musel být ve večerních nebo nočních hodinách, majitel krádež oznámil policii v sobotu v půl osmé ráno. "Vzhledem k výjimečnosti stroje předpokládáme, že se jednalo o odcizení na objednávku," uvedl Bajcura.

Zloději podle něj pravděpodobně bagr museli naložit na velký podvalník a z místa odvézt. Policisté si myslí, že kradený bagr zamíří ke kupci do zahraničí. "V Česku by byl takový stroj relativně snadno dohledatelný," uvedl Bajcura. Policisté žádají případné svědky, kteří by k události mohli přinést konkrétnější informace, aby se ozvali na linku 158.

 

Právě se děje

Další zprávy