Úmrtí kojence v Domažlicích nebylo násilné, zjistili policisté. Zemřel kvůli nemoci

ČTK ČTK
23. 12. 2022 12:59
Kriminalisté, kteří vyšetřují příčinu pondělního úmrtí tříměsíčního chlapce po vyšetření v Domažlické nemocnici, podle předběžné pitevní zprávy vyloučili takzvané brachiální, tedy tělesné násilí. Šlo o úmrtí z chorobných příčin, sdělila krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová. Konkrétní informace podle ní budou až po všech laboratorních výsledcích, což může trvat několik týdnů.
Domažlická nemocnice.
Domažlická nemocnice. | Foto: ČTK

Kojence poslal nemocniční lékař domů z pohotovosti s tím, že je nachlazený. Dítě pak doma přestalo dýchat a přivolaná záchranná služba už ho nezachránila. Mluvčí nemocnice Jiří Kokoška sdělil, že ošetření dítěte v nemocnici bylo úspěšné, zdravotní potíže odezněly a smrt dítěte nemá souvislost s potížemi, s nimiž bylo v nemocnici ošetřováno. Na pondělní událost ve čtvrtek upozornil server Novinky.cz a následně iDnes.cz.

Chlapec měl déle než týden rýmu a kašel, k nimž se přidala vysoká teplota. Ošetřující lékař rodičům řekl, aby s ním nechodili ven a na snížení teploty doporučil Panadol nebo Nurofen v čípcích a kapky do nosu, dítěti se doma ještě přitížilo a druhý den ráno přestalo dýchat.

Přivolaný lékař záchranné služby už mu nedokázal pomoci. "Po našem příjezdu už bylo dítě v bezvědomí. I přes veškerou snahu se u něj nepodařilo obnovit životní funkce a lékař bohužel konstatoval smrt," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Márie Svobodová.

Nemocnice se ohradila proti tomu, že by smrt souvisela s předchozím ošetřením v nemocnici a že by její lékaři byli viníky. "Pro toto obvinění neexistuje žádný důkaz. Naopak informace, které má nemocnice čerstvě k dispozici, naznačují, že ošetření dítěte v nemocnici bylo úspěšné, zdravotní potíže odezněly a smrt dítěte nemá žádnou souvislost s potížemi, se kterými bylo v nemocnici ošetřováno," sdělil mluvčí Kokoška. Dodal, že nemocnice čeká na výsledky pitvy.

Video: Současná epidemie je pro děti zákeřná. Nápor by ale měl přes Vánoce klesnout, říká Prymula (20. 12. 2022)

Jsme na prahu epidemie respiračních onemocnění. Nárůst je letos markantní. Některá dětská oddělení nemocnic jsou již téměř zaplněná. | Video: Michael Rozsypal
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy