Ulici zaplavilo bahno, lidé nemohli do domů, ani z nich ven

ČTK ČTK
14. 6. 2015 13:51
Po noční bouřce zůstala na ulici v Žeravicích na Přerovsku dvaceticentimetrová vrstva bahna, která zatarasila vstup do domů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Přerov - Silná vrstva bahna pokryla po noční bouřce jednu z ulic v Žeravicích na Přerovsku. Dvaceticentimetrová vrstva zatarasila vstup do domů, na pomoc museli dnes ráno tamním obyvatelům vyjet také hasiči. Sklep jednoho z rodinných domů byl po bouřce také zatopen, řekla dnes mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

"Když dojeli hasiči na místo, zjistili, že kromě jednoho zatopeného sklepa je celá ulice Pod Lesem v obci Žeravice silně pokryta bahnem ve vrstvě asi 20 centimetrů a její obyvatelé se nemohou dostat z domů ani do nich. Velitel zásahu proto povolal na místo další posily, a to dobrovolné hasiče z Brodku u Přerova a profesionální hasiče z Olomouce s nakladačem," uvedla mluvčí hasičů.

Hasiči postupně začali bahno z komunikace uklízet a nakladačem ho odváželi pryč. Z jednoho domu byla evakuována starší žena k příbuzným do sousední vesnice. Hasiči budou na místě pracovat zhruba do 15:00. Kromě odklízení bahna z komunikace pomáhají tamním lidem také vyklízet a čistit sklepy.

 

Právě se děje

Další zprávy