GRAFIKA: Ukrajinců je v Česku více než Slováků i Vietnamců

GRAFIKA: Ukrajinců je v Česku více než Slováků i Vietnamců
Foto: Aktuálně.cz
Štěpán Plaček Tomáš Kunc Štěpán Plaček, Tomáš Kunc
29. 3. 2014 15:40
Ukrajinská komunita je podle českých statistiků dlouhodobě nejpočetnější skupinou cizinců v Česku.

V osmi tuzemských krajích ze čtrnácti mají Ukrajinci nejvyšší podíl ze všech cizinců. 

Nicméně ještě více Ukrajinců než u nás žije ve státech EU dále na západ - v Německu či Itálii. Naopak Slováci nemíří do žádné země v takové míře jako do Česka.

Srovnání počtu hlavních cizineckých komunit v českých regionech potvrzuje, že pro cizince jsou nejzajímavější především velká města Praha a Brno a jejich okolí. Uvedená data Českého statistického úřadu jsou k 31.12. 2012.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy