GRAFIKA: Ukrajinců je v Česku více než Slováků i Vietnamců

GRAFIKA: Ukrajinců je v Česku více než Slováků i Vietnamců
Foto: Aktuálně.cz
Štěpán Plaček Tomáš Kunc Štěpán Plaček, Tomáš Kunc
29. 3. 2014 15:40
Ukrajinská komunita je podle českých statistiků dlouhodobě nejpočetnější skupinou cizinců v Česku.

V osmi tuzemských krajích ze čtrnácti mají Ukrajinci nejvyšší podíl ze všech cizinců. 

Nicméně ještě více Ukrajinců než u nás žije ve státech EU dále na západ - v Německu či Itálii. Naopak Slováci nemíří do žádné země v takové míře jako do Česka.

Srovnání počtu hlavních cizineckých komunit v českých regionech potvrzuje, že pro cizince jsou nejzajímavější především velká města Praha a Brno a jejich okolí. Uvedená data Českého statistického úřadu jsou k 31.12. 2012.  

 

Právě se děje

před 47 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy