Uherské Hradiště hlásí další otravu metanolem

ČTK ČTK
21. 11. 2012 15:02
V kraji zemřeli na otravu metanolem čtyři lidé, v republice má metanol již 36 obětí
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Uherské Hradiště - Nemocnice v Uherském Hradišti přijala pacienta s otravou metylalkoholem. Jeho stav je stabilizovaný a není v přímém ohrožení života, oznámil ve středu mluvčí nemocnice Ludvík Valouch.

Ve Zlínském kraji přitom již nebyly delší dobu nové případy otrav hlášeny. Všech dosavadních 16 lidí, kteří se otrávili závadným alkoholem, bylo již po léčbě z nemocnic v kraji propuštěno.

Pacienta v uherskohradišťské nemocnici přijali v pátek, další podrobnosti nechce nemocnice zveřejňovat. V nemocnici jde již o druhého pacienta, který se tam léčil s otravou metanolem. Na začátku října tam byl krátce hospitalizován mladý muž, následky si nenese žádné, poznamenal Valouch.

Zatím poslední pacient odešel po skončení léčby ze zlínské krajské nemocnice 12. listopadu. Všichni propuštění pacienti odešli z nemocnic až na jednoho bez následků. Jeden muž má mírně zhoršené vidění.

V kraji po požití závadného alkoholu zemřeli čtyři lidé, v republice má metanol již 36 obětí. Desítky lidí byly hospitalizovány, někteří budou mít doživotní následky, zejména poškozený zrak.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Německá policie našla v domě u Berlína pět mrtvých, zřejmě byli zavražděni

V obytném domě ve městě Königs Wusterhausen jižně od Berlína našla německá policie pět mrtvých. Podle informací agentury DPA se předpokládá, že byli zavražděni.

"Vycházíme z toho, že jde o zločin zabití," řekl policejní mluvčí Lutz Miersch.

Server rozhlasové a televizní stanice RBB uvedl, že se dům nachází ve čtvrti Senzig. Policii na místo kolem poledne přivedl telefonát člověka, kterému se zdálo divné, že obyvatele domu nevidí.

Příslušná ulice ve zhruba 33tisícovém braniborském městě zůstává uzavřena, policisté na místě nadále zajišťují stopy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy