reklama
 
 

Učitelka šla demonstrovat. Řediteli na ni přišlo udání

11. 7. 2009 14:52
V Klánovicích se vyostřuje spor o golfové hřiště

Praha - Hned druhý den poté, co byla učitelka Alena Nejedlá na manifestaci proti plánům vybudovat v Klánovicích golfové hřiště a vykácet kvůli tomu velkou část tamního lesa, dostal ředitel její školy email. Pisatel v něm nepřímo žaloval na zaměstnankyni školy.

"Nad metodami tzv. ochránců Klánovického lesa už zůstává rozum stát," stálo v mailu. "Kam až jsou tito lidé ochotni jít a čeho se od nich v Klánovicích ještě dočkáme?"

Autorem dopisu je Petr Šafránek, místopředseda sdružení Pro-Golf 2005, které je úzce svázáno se společností Forest Golf Club, jenž chce v Klánovicích hřiště postavit.

"Jak jsem na ten mail reagoval? Poslal jsem je tam, kam patří. Tu dobu, kdy na sebe lidi práskali, jsme snad už překonali," řekl Aktuálně.cz Jiří Vosecký, ředitel základní školy v Šestajovicích, kde Alena Nejedlá učí.

Poslal bych tam celou školu

Kromě toho ředitel do odpovědi napsal, že je škoda, že o manifestaci nevěděl předem, protože by do nedalekých Klánovic poslal celou školu, aby les před golfem zachránila.

Email řediteli zaskočil i učitelku Nejedlou. "Byla jsem v pět odpoledne na veřejné demonstraci proti golfovému hřišti. Jako občanka Nejedlá. Nezvala jsem tam děti ze školy," řekla Aktuálně.cz Nejedlá.

Nejedlá je členkou Českého svazu ochránců přírody a dlouhodobou aktivní odpůrkyní golfového hřiště.

Nepsal jsem proti učitelce, brání se zastánce golfu

Petr Šafránek odmítá, že by ve svém mailu upozorňoval na jakoukoli konkrétní osobu. Uvedl, že mail poslal i do jiných škol v okolí Klánovic.

"S paní Nejedlou to nemá nic společného," řekl Aktuálně.cz Šafránek. Svým mailem reagoval na happening, který se konal ve stejnou dobu jako manifestace.

"Jednomu z účinkujících byly vetknuty do zad pod kůži ocelové háky, za které byl kladkostrojem vyzdvižen na dub u místní školní tělocvičny. Následně byl 'mlácen' dalšími dvěma účinkujícími golfovými holemi a jeho 'krev' kapala na pod ním ležící obnaženou dívku," uvedl v mailu ředitelům škol Šafránek.

Na představení reagoval, protože v pozvánce se uvádělo, že jde o zpestření programu manifestace hlavně pro mladou generaci.

Představení jsem neorganizovala

Alena Nejedlá ovšem tvrdí, že s happeningem nemá nic společného, neorganizovala ho. Ani organizátoři běžné protigolfové manifestace nevěděli, co se při happeningu bude dít.

"Možná nebylo nejšťastnější, že to bylo ve stejný den jako demonstrace," dodala Nejedlá.

autor: Pavel Baroch | 11. 7. 2009 14:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama