Učitelka šla demonstrovat. Řediteli na ni přišlo udání

Pavel Baroch
11. 7. 2009 14:52
V Klánovicích se vyostřuje spor o golfové hřiště
Golf, nebo les?
Golf, nebo les? | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hned druhý den poté, co byla učitelka Alena Nejedlá na manifestaci proti plánům vybudovat v Klánovicích golfové hřiště a vykácet kvůli tomu velkou část tamního lesa, dostal ředitel její školy email. Pisatel v něm nepřímo žaloval na zaměstnankyni školy.

"Nad metodami tzv. ochránců Klánovického lesa už zůstává rozum stát," stálo v mailu. "Kam až jsou tito lidé ochotni jít a čeho se od nich v Klánovicích ještě dočkáme?"

Autorem dopisu je Petr Šafránek, místopředseda sdružení Pro-Golf 2005, které je úzce svázáno se společností Forest Golf Club, jenž chce v Klánovicích hřiště postavit.

"Jak jsem na ten mail reagoval? Poslal jsem je tam, kam patří. Tu dobu, kdy na sebe lidi práskali, jsme snad už překonali," řekl Aktuálně.cz Jiří Vosecký, ředitel základní školy v Šestajovicích, kde Alena Nejedlá učí.

V září by mělo místní zastupitelstvo rozhodovat o změně územního plánu, která by obnově golfového hřiště zabránila. Ještě předtím chtějí odpůrci kácení v Klánovickém lese demonstrovat před pražským magistrátem.
V září by mělo místní zastupitelstvo rozhodovat o změně územního plánu, která by obnově golfového hřiště zabránila. Ještě předtím chtějí odpůrci kácení v Klánovickém lese demonstrovat před pražským magistrátem. | Foto: Ondřej Besperát

Poslal bych tam celou školu

Kromě toho ředitel do odpovědi napsal, že je škoda, že o manifestaci nevěděl předem, protože by do nedalekých Klánovic poslal celou školu, aby les před golfem zachránila.

Email řediteli zaskočil i učitelku Nejedlou. "Byla jsem v pět odpoledne na veřejné demonstraci proti golfovému hřišti. Jako občanka Nejedlá. Nezvala jsem tam děti ze školy," řekla Aktuálně.cz Nejedlá.

Nejedlá je členkou Českého svazu ochránců přírody a dlouhodobou aktivní odpůrkyní golfového hřiště.

Nepsal jsem proti učitelce, brání se zastánce golfu

Petr Šafránek odmítá, že by ve svém mailu upozorňoval na jakoukoli konkrétní osobu. Uvedl, že mail poslal i do jiných škol v okolí Klánovic.

Další demonstrace bude 6. září před pražským magistrátem.
Další demonstrace bude 6. září před pražským magistrátem. | Foto: Ondřej Besperát

"S paní Nejedlou to nemá nic společného," řekl Aktuálně.cz Šafránek. Svým mailem reagoval na happening, který se konal ve stejnou dobu jako manifestace.

"Jednomu z účinkujících byly vetknuty do zad pod kůži ocelové háky, za které byl kladkostrojem vyzdvižen na dub u místní školní tělocvičny. Následně byl 'mlácen' dalšími dvěma účinkujícími golfovými holemi a jeho 'krev' kapala na pod ním ležící obnaženou dívku," uvedl v mailu ředitelům škol Šafránek.

Na představení reagoval, protože v pozvánce se uvádělo, že jde o zpestření programu manifestace hlavně pro mladou generaci.

Představení jsem neorganizovala

Alena Nejedlá ovšem tvrdí, že s happeningem nemá nic společného, neorganizovala ho. Ani organizátoři běžné protigolfové manifestace nevěděli, co se při happeningu bude dít.

"Možná nebylo nejšťastnější, že to bylo ve stejný den jako demonstrace," dodala Nejedlá.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy