Učitelka se zamykala s prvňáčky v umývárně, ředitel jí dal výpověď

ČTK ČTK
2. 7. 2016 8:54
Učitelka prvňáčků ze základní školy v Tršicích na Olomoucku dostala výpověď krátce po příjezdu ze školy v přírodě. Ředitele to zdůvodnil tím, že při pobytu sexuálně obtěžovala chlapce ze své třídy, protože se s nimi opakovaně zavírala v umývárně. Lidé v obci, včetně rodičů žáků, považují kauzu za vykonstruovanou a požadují naopak odvolání ředitele školy. Na podporu učitelky již sepsali také petici.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Olomouc - Učitelka prvního stupně základní školy v Tršicích na Olomoucku dostala výpověď, prý sexuálně obtěžovala dětí. Pedagožka dohlížela na chlapce ve sprše na škole v přírodě. Lidé, včetně rodičů žáků, považují kauzu za vykonstruovanou a požadují naopak odvolání ředitele školy. Na její podporu již sepsali také petici, píše v sobotu středomoravské vydání Mladé fronty Dnes.

Učitelka prvňáčků dostala výpověď krátce po příjezdu od ředitele s odůvodněním, že při pobytu ve zkratce řečeno sexuálně obtěžovala chlapce ze své třídy, protože se s nimi opakovaně zavírala v umývárně.

Šokovaná učitelka skončila v pracovní neschopnosti a rodiče nedlouho nato rozjeli akce na její očištění. Včetně rodičů těch dětí, které učitelka údajně poškodila.

Ředitel Jaromír Vachutka podal na učitelku trestní oznámení a za výpovědí kantorky ze školy si stojí. Listu řekl, že je přesvědčen, že postupoval správně. Učitelka, která na tršické škole učila 11 let, označila případ za absurdní.

Do sporu se vložila i sousední základní škola v Doloplazech, která nabídla, že celou třídu i s učitelkou může "přestěhovat" k sobě. Mají kapacitu na to otevřít ještě jednu druhou třídu, píše deník.

 

Právě se děje

Další zprávy