Učitel, který zneužil 10letou dívku, dostal podmínku

Domácí Domácí
20. 8. 2010 12:17
Podle soudce nesouviselo zneužívání s jeho profesí

Pardubice - Roční trest s podmíněným odkladem na čtyři roky vyměřil pardubický okresní soud pedagogovi, který pohlavně zneužil desetiletou dívku.

Informoval o tom Pardubický deník.

Devětačtyřicetiletý muž, tou dobou zástupce Základní umělecké školy v Holicích, podle obžaloby 21. dubna kreslil dvěma dívkám po nahých zádech písmenka, která měla poznávat.

Když jedna z dívek odešla na toaletu, muž situace využil. "Dívku začal osahávat na těle, na prsou a v rozkroku. Jednání po chvíli zanechal, ještě před příchodem druhé dívky," popsal čin mluvčí soudu Jan Šlosar.

Dívky vše řekly rodičům, muže o dva dny později zatkla policie. Pedagog se u soudu ke všemu přiznal.

Podle soudce Petra Vaněčka nesouviselo zneužívání s jeho profesí. Dívky ho prý navštívily opakovaně. V Holicích obcházely náhodně domácnosti, kam nosily drobné dárky (kamínky nebo květiny), a trávily tak svůj volný čas.

Podle soudních znalců netrpí muž žádnou sexuální úchylkou. Trauma podle nich neutrpěla ani děvčata.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Zemědělci protestují proti změnám v dotacích. Zapálili slámu a vládu vyzývají k jednání

Zemědělci s traktory a další technikou se ve čtvrtek před polednem sjeli na happening nedaleko Jesenice u Prahy. Na protest proti změnám dotací tu zapálili slámu a vyzvali vládu k jednání. Kolem místa události projelo třicet troubících traktorů. Akce se koná poblíž Pražského okruhu na silnici mezi Vestcem a Hodkovicemi a je součástí protestů pořádaných i na dalších místech Česka.

K akci zemědělce vyzvaly Agrární komora a Zemědělský svaz. Změny v dotační politice podle nich nespravedlivě zvýhodňují malé zemědělce. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ve středu uvedl, že nikomu neupírá právo demonstrovat, odmítá však ustupovat nátlaku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy