Učitel, který zneužil 10letou dívku, dostal podmínku

Domácí Domácí
20. 8. 2010 12:17
Podle soudce nesouviselo zneužívání s jeho profesí

Pardubice - Roční trest s podmíněným odkladem na čtyři roky vyměřil pardubický okresní soud pedagogovi, který pohlavně zneužil desetiletou dívku.

Informoval o tom Pardubický deník.

Devětačtyřicetiletý muž, tou dobou zástupce Základní umělecké školy v Holicích, podle obžaloby 21. dubna kreslil dvěma dívkám po nahých zádech písmenka, která měla poznávat.

Když jedna z dívek odešla na toaletu, muž situace využil. "Dívku začal osahávat na těle, na prsou a v rozkroku. Jednání po chvíli zanechal, ještě před příchodem druhé dívky," popsal čin mluvčí soudu Jan Šlosar.

Dívky vše řekly rodičům, muže o dva dny později zatkla policie. Pedagog se u soudu ke všemu přiznal.

Podle soudce Petra Vaněčka nesouviselo zneužívání s jeho profesí. Dívky ho prý navštívily opakovaně. V Holicích obcházely náhodně domácnosti, kam nosily drobné dárky (kamínky nebo květiny), a trávily tak svůj volný čas.

Podle soudních znalců netrpí muž žádnou sexuální úchylkou. Trauma podle nich neutrpěla ani děvčata.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy