Učebnice pro prvňáčky uspěla na veletrhu ve Frankfurtu

ČTK ČTK
9. 10. 2013 18:57
Učebnice z nakladatelství Fraus získala druhé místo v kategorii pro první stupeň základních škol.
Učebnice z nakladatelství Fraus.
Učebnice z nakladatelství Fraus. | Foto: Fraus

Frankfurt nad Mohanem - Česká pracovní učebnice pro prvňáky Začínáme číst a psát a Už čteme a píšeme sami byla oceněna na frankfurtském knižním veletrhu v soutěži o nejlepší evropskou učebnicí roku.

Učebnice založená na genetické či hláskové metodě čtení získala druhé místo v kategorii učebnice pro první stupeň základních škol.

Cenu ve Frankfurtu nad Mohanem slavnostně převzal Jiří Fraus, šéf nakladatelství Fraus, které sadu výukových materiálů vydalo. Podle Frause porota ve svém verdiktu vyzdvihla, že genetická metoda od začátku klade důraz na to, co žák čte a píše.

"Porota na učebnici ocenila atraktivní grafiku vhodnou pro danou věkovou skupinu, důraz na zapojení průřezových témat, zejména výchovu k multikulturalismu, a dále osobnostní a kognitivní rozvoj dítěte," uvedla Radka Šmahelová, vedoucí redaktorka nakladatelství.

Autory oceněné učebnice jsou pedagogové Karla Černá, Martina Grycová a Jiří Havel.

O udělení ocenění rozhodla odborná porota Evropské asociace nakladatelů učebnic složená z pedagogů předních evropských institucí a univerzit.

Plzeňskému nakladatelství se podařilo navázat na úspěchy z předchozích ročníků. V roce 2008 zvítězil titul Chemie pro 8. ročník základních škol a v roce 2011 přivezla zlato Prvouka pro 2. ročník základních škol.

 

Právě se děje

Další zprávy