U Žiliny na Kladensku se do pole zřítilo malé letadlo, na místě zemřeli dva lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 9. 2021 19:14
U Žiliny na Kladensku se dnes odpoledne zřítilo do pole malé letadlo. Při nehodě na místě zemřeli dva lidé, byli zaklínění v letadle. Příčina je v šetření, řekly mluvčí záchranných složek. Letos již podle dostupných údajů zemřelo v Česku při leteckých nehodách deset lidí - šest v malých letadlech, dva při nehodě vrtulníku a dva při zřícení motorového rogala.
Po vyproštění obou pasažérů u nich lékař pouze konstatoval smrt.
Po vyproštění obou pasažérů u nich lékař pouze konstatoval smrt. | Foto: ZZS Středočeského kraje

"Dvacet minut po 14:00 jsme přijali oznámení o pádu malého letounu do neobydlené oblasti nedaleko obce Žilina," řekla mluvčí policie Lucie Nováková. Více informací zatím neměla k dispozici.

Oba pasažéři zůstali podle Homolové zaklínění v letadle. Po vyproštění u nich lékař pouze konstatoval smrt, uvedla mluvčí. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Kladno a Stochov a dobrovolní hasiči z Žiliny.

Podle Fliegerové šlo o letoun Cessna. "K události byli povoláni specialisté z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kteří budou vyšetřovat, proč k pádu letounu došlo," uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Nehoda u Kladna je letos už třetí letecké neštěstí se dvěma oběťmi v České republice. Minulý týden spadlo na mosteckém letišti Braňany malé motorové letadlo. Dva lidé na místě zemřeli, jeden dospělý a jeden nezletilý. V březnu se zřítil menší vrtulník mezi Dobřichovicemi a Karlíkem u Prahy, při nehodě zemřeli dva starší muži. Stroj spadl na pole z výšky asi 90 metrů.

Foto: ZZS Středočeského kraje

Zatímco letos zahynulo při leteckých neštěstích v Česku již deset lidí, loni, kdy letecký provoz výrazně ovlivnila epidemie koronaviru, bylo obětí šest (z toho jeden parašutista). V roce 2019 zahynulo podle Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod 12 lidí, v roce 2018 bylo obětí 11, o rok dříve sedm a v roce 2016 dokonce 18.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy