Na Tachovsku hoří velké pole, požár likviduje deset jednotek hasičů

ČTK ČTK
31. 7. 2017 12:30
U obce Zhoř na Tachovsku hoří velké pole. Policie kvůli zásahu hasičů zcela zastavila dopravu na okresní silnice vedoucí od dálnice D5 do Zhoře. Oheň hasí deset jednotek. Zhruba 40 hasičů drží oheň na kraji lesa. Zraněn zřejmě nikdo nebyl. Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková. "Vzhledem k tomu, že zhruba kilometrová fronta požáru rychle postupovala k lesu, vyslalo operační středisko už v prvních minutách jednotky celého druhého stupně," uvedla. Jde o profesionální hasiče z Nýřan a Stříbra se dvěma cisternami a osm jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí s deseti cisternami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy