Na Tachovsku hoří velké pole, požár likviduje deset jednotek hasičů

ČTK ČTK
31. 7. 2017 12:30
U obce Zhoř na Tachovsku hoří velké pole. Policie kvůli zásahu hasičů zcela zastavila dopravu na okresní silnice vedoucí od dálnice D5 do Zhoře. Oheň hasí deset jednotek. Zhruba 40 hasičů drží oheň na kraji lesa. Zraněn zřejmě nikdo nebyl. Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková. "Vzhledem k tomu, že zhruba kilometrová fronta požáru rychle postupovala k lesu, vyslalo operační středisko už v prvních minutách jednotky celého druhého stupně," uvedla. Jde o profesionální hasiče z Nýřan a Stříbra se dvěma cisternami a osm jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí s deseti cisternami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy