U Vraňan vykolejil vlak po střetu s autem

red dom, čtk
20. 3. 2007 9:10
Vraňany - Vlak jedoucí na trati z Prahy do Děčína se srazil s automobilem. Rychlík vykolejil, strojvedoucí a jeden cestující jsou vážně zraněni.

Další lidé utrpěli lehká zranění v podobě pohmožděnin, oděrek a odřenin. Rychlík z Prahy do Děčína vykolejil v pondělí o půl desáté večer mezi Vraňany a Cítovem u Kralup nad Vltavou.

"Provoz na trati se zatím nepodařilo obnovit," řekl dnes mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Podle mluvčího Českých drah Aleše Ondrůje by vlaky mohly na trať vyjet večer.

"Příčinou havárie byl střet vlaku s autem na přejezdu," řekl už včera Neusar. Škoda se pohybuje v řádech desítek milionů korun.

Na místě záchranky i vrtulník

"Ve 21:33 v Cítově na Mělnicku vykolejil rychlík jedoucí z Prahy na přejezdu se světly bez závor po střetu s automobilem, podle předběžných informací lokomotiva a dva vozy. Provoz je přerušený v obou kolejích," řekl Neusar.

Vlak narazil do prázdného automobilu, který měl zřejmě technické potíže.

Na místě bylo několik desítek záchranek. "Těch lidí je hodně zraněných, ale spíš jsou to taková ta lehčí zranění," řekla ČTK mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. Převážel muže s poraněním břicha do pražské nemocnice Na Bulovce. "Ale tam taky pravděpodobně se nejedná o život ohrožující stav," dodala Janečková.

Nehoda po měsíci

Je to zhruba po měsíci rozsáhlejší nehoda, která potkala České dráhy.

V půli února motorový vlak se dvěma přívěsnými vozy vykolejil v Dolním Benešově na Opavsku a zablokoval trať mezi Opavou a Hlučínem na téměř 17 hodin. Ani tehdy nebyl při nehodě nikdo z 25 pasažérů zraněn. Na vlaku vznikla škoda 200 tisíc a na trati 100 tisíc korun.

Shodou okolností týž den vykolejil rychlík v Praze a tato nehoda na celou sobotu zablokovala klíčovou železniční spojnici přes Česko. Škody šly do statisíců.

Letos drážní inspekce zaznamenala včetně pondělního případu už 45 střetů na přejezdech, při nichž zahynuly dvě osoby a 29 jich bylo zraněno.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy