Obrazem: "I čolci potřebují svůj domov. A tady to mají hezký,“ říká jedenáctiletý ochránce přírody

Obrazem: "I čolci potřebují svůj domov. A tady to mají hezký,“ říká jedenáctiletý ochránce přírody
Rybníky v Jinošovském údolí kousek na jih od Vlašimi.
Mladí ochránci přírody jdou na slavnost.
Od rybníka je to sto metrů po červené značce.
Bude se slavnostně přestřihávat páska.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
26. 6. 2016 19:04
Jinošovské vápencové lomy půl století zarůstaly. Žáby a čolci nečekali na slavnostní otevření a ve svém novém domově se už zabydleli.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 39 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy