U středočeského hejtmanství stálo 400 lidí kvůli dotacím na kotle. Úřad jim čekání zpříjemnil čajem

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 4. 2017 11:52
U Středočeského hejtmanství v pražské Zborovské ulici čekalo ráno kolem 400 lidí kvůli dotacím na nové kotle, někteří tam byli už od úterý. Příjem žádostí začal dnes v 8:00, kraj rozdělí 51 milionů korun od ministerstva životního prostředí. "Do 10:30 přijali úředníci zhruba 800 žádostí," řekl mluvčí krajského úřadu Pavel Lochař. Pro přebírání dokumentů kraj vyčlenil čtyři úředníky, hejtmanství má posílenou ostrahu budovy, dovnitř jsou žadatelé pouštěni po skupinkách pěti až deseti lidí. Před polednem se už větší fronta před úřadem netvořila. Hejtmanství se lidem snažilo čekání ve frontě zpříjemnit, k dispozici byl horký čaj, káva, stan a chemické toalety.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Krajský úřad Karlovarského kraje
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy