Pod autobusem s dětmi se utrhla silnice a převrátil se. Zranilo se 29 lidí, tři těžce

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 12. 2020 16:56
Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse jely děti s doprovodem z uzavřené puklické školy. Zranilo se 29 lidí, tři z nich těžce. Policie nyní hledá řidiče, který mohl být svědkem nehody.

Nehoda byla ohlášena po 14. hodině. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zranilo se 29 lidí, tři z nich těžce. Záchranáři je převezli do nemocnice v Brně. Část zraněných ošetřili na místě v přistaveném autobusu. Věk nejvážněji zraněných mluvčí policie ani záchranářů nekomentovali.

Policie nyní hledá svědka nehody. "Potřebovali bychom, aby se nám ozval řidič osobního vozidla, který po té silnici projížděl v opačném směru čili jel od Příseky na Puklice. S tím autobusem se pravděpodobně míjel. Potřebovali bychom, pokud by měl záběry z palubní kamery, kdyby se nám ozval na lince 158 a poskytl nám buď svědectví nebo záběry," řekla policejní mluvčí.

Autobus s označením Autobusy Jihlava s. r. o. vezl školáky, kteří se nyní kvůli opravě školy v obci Puklice učí v Brtnici a v Jihlavě. Oprava školy za 26 milionů začala v červenci a už je dokončená. Vyučovat by se ve škole mělo znovu od pondělí.

 

Právě se děje

Další zprávy