U Karlových Varů se schyluje k technoparty

sim
20. 7. 2007 19:35
Do Údrče má dorazit na tisíc lidí
Snímek z loňského CzechTeku
Snímek z loňského CzechTeku | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Údrč - Zatím jen zlomek lidí dorazil na avizovanou víkendovou technoparty do obce Údrč na Karlovarsku. O akci informoval Karlovarský deník.

V obci je zatím klid a na pronajatém pozemku mezi osadami Údrč a Dlouhá ves, kde se podobná akce odehrála i letos na jaře, postává sotva deset osobních vozů. Hudba zatím nehraje. Organizátoři přitom počítají s tím, že by dorazit mělo na tisíc lidí.

Starostové z okolních obcí nemají bližší informace, co přesně se u lesa má dít.

"Volal mi nějaký muž, který se představil jako organizátor akce. Informoval mě, že o víkendu má být u Údrče další technoparty. Zároveň mi sdělil, že ji nemusí oznamovat. Jako starosta mám však na věc jiný názor. Organizátory můžeme ale postihnout jen případnou pokutou," uvedl pro deník starosta sousedního Bochova Miroslav Egert.

Obec totiž ze zákona nemůže podobnou akci na svém území zakázat. "Kdybych takovou pravomoc měl, technoparty bych povolil. To ale pouze v případě, že její účastníci budou dodržovat pořádek, uklidí po sobě a nebudou narušovat noční klid," řekl Karlovarskému deníku.

Policisté už jsou v pohotovosti. "Na místě jsou posíleny policejní hlídky, které budou provádět zajištění bezpečnosti osob a majetku na místě konání technopárty a v okolních obcích, budou zajišťovat klid a veřejný pořádek, ale i bezpečnost a plynulost silničního provozu na příjezdových cestách," informoval policejní mluvčí Pavel Valenta.

Další technoparty se o víkendu koná také v Krásně na Sokolovsku, na kterou má přijet zhruba stovka lidí.

Menších technoparty letos bude daleko více než v uplynulých letech, protože ta největší, CzechTek, se letos nekoná.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy