U Jaroměře se zřítil do pole větroň, zraněný pilot je v nemocnici

ČTK ČTK
8. 5. 2017 14:50
Třiašedesátiletý pilot větroně se se svým strojem zřítil poblíž Jaroměře - Josefova na Náchodsku. Muž havárii přežil se středně těžkým zraněním. "Muž byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, ale není v ohrožení života," uvedla mluvčí krajské policie Šárka Pižlová. Větroň spadl po 13:00 do pole nedaleko Josefova. Příčiny nehody policie vyšetřuje.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 47 minutami

Komunisté chtějí jednat s lídry ANO o toleranční smlouvě ještě v úterý. Strana potvrdila její vypovězení

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Vicepremiér Hamáček zkolaboval, v péči lékařů ale není. Řekl to Blesku. Kvůli indispozici nebude odpoledne ve sněmovně, večer chce dorazit na grémium

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Zeman navrhl místo v radě Ústavu pro studium totalitních režimů historika Šustka

Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu na post dlouhodobě neobsazeného člena rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) historika Vojtěcha Šustka. Na Twitteru to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podrobnosti o navrhovaném historikovi neuvedl. Šustek pracuje jako archivář Archivu hlavního města Prahy v oddělení fondů státních orgánů.

Rada ÚSTR má ze zákona sedm členů, které volí Senát. Čtyři členy rady navrhují občanská sdružení, dva sněmovna a jednoho prezident.

Od ledna 2017 je v radě neobsazeno místo po zesnulé Naděždě Kavalírové, která byla dlouholetou předsedkyní Konfederace politických vězňů. Prezident Zeman dosud za ni nenabídl Senátu náhradu, kterou by horní komora akceptovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy