Na D1 je kvůli rozšiřování pruhů opět kolona, na příjezdové cestě bouraly tři kamiony

ČTK Domácí ČTK , Domácí
Aktualizováno 20. 12. 2018 14:48
Na dálnici D1 se opět tvoří kolony kvůli rozšiřování vozovky mezi 90. a 104. kilometrem na Vysočině. Zároveň ráno došlo nedaleko k nehodě na silnici mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, která přivádí dopravu na D1 na 112. kilometru. Srazila se tří nákladní auta. Během odstraňování nehody, které trvalo asi osm hodin, se tvořily dlouhé kolony.
Práce na provizorním rozšíření pruhů v opravovaném úseku dálnice D1
Práce na provizorním rozšíření pruhů v opravovaném úseku dálnice D1 | Foto: Policie ČR

Nehoda tří nákladních aut, která se ráno střetla na silnici I/38 za obcí Štoky na Havlíčkobrodsku, se stala před 5:00. Jeden vůz se převrátil a vysypal se z něj náklad zeleniny. Další dva zůstaly na kolech, ale na silnici se dostala část nákladu barev, kterou bylo nutné přeložit, řekl Petr Endrle ze firmy Pretol zajišťující odtah.

Silnice je plně průjezdná asi od 13:00, řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Při nehodě se zranil řidič. 

Silnice mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem přivádí dopravu na D1 na 112. kilometru. Mezi 90. a 104. kilometrem pokračují práce na rozšíření vozovky. Pracovníci tam od středy posunují provizorní betonová svodidla a dopravu kvůli tomu stahují do jednoho jízdního pruhu. Na dálnici se tak tvoří kolony.

Opravy této části dálnice mají skluz a neskončily před zimou tak, jak měly. Auta tam pořád jezdila v zúžených jízdních pruzích. V minulém týdnu se po sněžení na D1 vytvořily kolony dlouhé desítky kilometrů. ŘSD v pondělí oznámilo, že v uvedené části D1 ukončí smlouvu se sdružením stavebních společností a na dokončení oprav vybere jiného zhotovitele.

O den později firma Geosan Group ohlásila, že sdružení od smlouvy odstupuje. Zakázku za 1,75 miliardy korun prováděl Geosan Group společně s italskou Toto Costruzioni Generali a kazašskou SP Sine Midas Stroy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 3 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy