Na Hradecku se čelně střetla dvě auta. Tři lidé zemřeli, dítě je těžce zraněné

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 31. 5. 2020 17:15
Při dopravní nehodě na silnici I/33 u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Podle policie se osobní auto při předjíždění čelně srazilo s protijedoucím vozem. Za květen zemřelo na silnicích 37 lidí, od začátku roku 180, více než loni za stejné období.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Nováka bylo při nehodě velmi vážně zraněno dítě. "Bylo převezeno vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," řekl.

Nehoda se stala kolem 10:00 na rovném přehledném úseku mezi Jaroměří a Černožicemi. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem. Jedno z nich začalo po nárazu hořet.

"Jaroměřská jednotka zlikvidovala požár jednoho zasaženého vozidla, zajistila místo události a pomáhala zdravotnickým záchranářům s poskytováním první pomoci," popsala mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Následně hasiči pomohli s naložením havarovaných vozidel na odtah. "Místo bylo předáno policistům krátce po 13. hodině. Jednotka se pak vracela na žádost policistů na místo ještě kolem 14:30, aby provedla závěrečný úklid vozovky," dodala Götzová. Provoz byl obnoven po 15. hodině. 

Protože se nehoda stala v úseku, kde prochází v těsné blízkosti komunikace i železnice, projížděly na žádost velitele zásahu vlaky v místě se sníženou rychlostí. 

Tři lidské životy si už letos vyžádalo několik dopravních nehod. Naposledy zemřeli tři lidé 27. dubna při srážce osobního auta a osobního vlaku na přejezdu u Kamenného Újezdu u Nýřan na severním Plzeňsku.

V květnu zemřelo při nehodách dosud 37 lidí

Během května zahynulo při dopravních nehodách v Česku podle předběžných statistik zatím 37 lidí. Obětí je o čtyři méně než za loňský květen. Od začátku letošního roku ale zemřelo na českých silnicích více lidí než za stejné období loni, i když nehod celkově ubylo. V roce 2019 zahynulo v prvních pěti měsících roku 175 lidí, letos mají nehody 180 obětí. Vyplývá to z policejních statistik a informací, které poskytl ředitel dopravní policie. Oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden. 

Do sobotní půlnoci zemřelo při nehodách 33 lidí, z toho bylo 13 řidičů osobních aut, šest motocyklistů, tři cyklisté a pět chodců. Bilanci zhoršila nedělní nehoda u Černožic a jeden další člověk zemřel na Bruntálsku.

Příčinou většiny nehod bylo stejně jako v předchozích měsících nevěnování se řízení, nepřizpůsobení jízdy okolnostem nebo stavu vozovky či jízda v protisměru.

Provoz na tuzemských silnicích byl od 12. března po zavedení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru několik týdnů výrazně slabší, citelně ubylo i kolizí. Počet vážných a smrtelných nehod ale neklesl. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy