Tyto fotky české zimy obletěly svět

Tyto fotky české zimy obletěly svět
Prahu na snímcích ze 4. února halila smogová poklička.
V centru hlavního města i v okrajových částech Prahy se zvýšila koncentrace polétavého prachu v ovzduší.
"K mrazům se přidala inverze, slabý vítr nedokáže smog rozehnat a po víkendu také opět zesílila doprava. Provoz má na stav ovzduší značný vliv," komentoval to pro ČTK Josef Keder z Úseku ochrany čistoty ovzduší ČHMÚ.
Poetičtější snímky z Prahy zachycovaly nejrůznější zimní radovánky.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
23. 2. 2012 15:00

Praha - Rekordní mrazy, které v předchozích týdnech svíraly republiku, se dostaly i na stránky světových médií. I když se v Česku už otepluje, nabízíme vám možnost podívat se, které fotografie z České republiky zařadila agentura Reuters do svého servisu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Clippers po přesunu série do své haly jasně porazili Utah a snížili na 1:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers po přesunu série 2. kola play off NBA s Utahem do své haly vybojovali první vítězství. Ve Staples Centre vyhráli nad nejlepším týmem základní části přesvědčivě 132:106 a snížil stav na 1:2 na zápasy. Třicetibodovými výkony k tomu přispěli Kawhi Leonard (34) a Paul George (31). Čtvrtý duel je znovu v Los Angeles na programu v noci na úterý.

Play off NBA - 2. kolo:

Západní konference - 3. zápas:

LA Clippers - Utah 132:106, stav série 1:2.

Zdroj: ČTK
Další zprávy