"Tykadlový " řidič Smetana byl propuštěn z věznice

Tomáš Fránek
22. 12. 2012 9:43
Smetana se do vězení dostal proto, že odmítl vykonat veřejně prospěšné práce
Foto: Tomáš Netočný

Rapotice - Bývalý olomoucký řidič MHD Roman Smetana dnes za již obvyklé pozornosti médií opustil věznici v Rapoticích na Třebíčsku.

Smetana se do vězení dostal proto, že odmítl vykonat veřejně prospěšné práce, které mu soud vyměřil společně s peněžitým trestem za pomalování plakátů politiků v předvolební kampani v roce 2010 udělila. 

Poslední dny strávil Smetana na oddělení výkonu kázeňských trestů za to, že se odmítl podrobit důkladné tělesné prohlídce. Při propuštění prohlásil, že ho do vězení už nikdo dobrovolně nedostane.

Přesto mu to hrozí za předchozí odmítání nástupu trestu. Dvě obžaloby má řešit olomoucký okresní soud. Projednání první z nich je nařízeno na leden. Druhou dostal stejný soudce. ČTK tento týden řekl, že zatím není rozhodnut, zda obě obžaloby spojí.

Jak trávil Roman Smetana čas ve vězení

 

Právě se děje

před 3 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy