Týden přinese přeháňky a bouřky, o víkendu bude až 24 °C

Domácí Domácí
25. 5. 2015 14:07
Ke konci týdne se v noci místy vyskytnou přízemní mrazíky, denní teploty ale budou atakovat hranici letních dnů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Počasí se konečně umoudřilo. V týdnu nás sice čeká zatažená obloha a přeháňky, víkend ale slibuje polojasno a příjemné teploty. Všední dny tak přinesou až 22 °C, o víkendu naměříme 24 °C.

V pondělí bude v Čechách a na východě Moravy a Slezska zataženo, místy se přidá déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Naměříme 18 až 22 °C, na horách kolem 12 °C.

Oblačnosti bude ubývat

V úterý bude oblačno až zataženo, na Moravě zpočátku místy polojasno. Místy se přidá déšť nebo přeháňky. Odpoledne bude od západu oblačnosti ubývat, srážky budou jen ojedinělé.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 12 do 8 °C, přes den naměříme 13 až 17 °C, na Moravě až 19 °C.

Ve středu bude polojasno, přechodně až oblačno a ojediněle se přidají přeháňky. V noci teploty klesnou k 8 až 4 °C, přes den vystoupají na 13 až 17 °C.

V noci přijdou přízemní mrazíky

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Večer bude oblačnosti postupně od západu přibývat, na severozápadě se místy objeví přeháňky.

V noci naměříme 6 až 2 °C, ojediněle se mohou přidat přízemní mrazíky. Přes den rtuť teploměru vystoupá na 17 až 21 °C.

V pátek bude zpočátku oblačno, místy s přeháňkami. Během dne bude déšť ustávat a obloha se vyjasní. V noci naměříme 10 až 6 °C, přes den 16 až 20 °C.

Déšť jen při zvětšené oblačnosti

O víkendu bude polojasno, přeháňky se objeví jen při zvětšené oblačnosti. V pondělí by mělo být od západu až zataženo, občas s deštěm, přeháňkami a ojediněle i s bouřkami.

V noci budou teploty klesat k 9 až 5 °C, postupně se oteplí na 12 až 8 °C. Přes den naměříme 19 až 24 °C.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Filmový festival v Benátkách bude, porotě předsedá Blanchettová

Filmový festival v Benátkách se letos uskuteční dle plánu začátkem září. Nejstarší kinematografickou přehlídku na světě však kvůli koronavirové krizi, která zasáhla i filmový průmysl, navštíví méně produkcí, oznámil guvernér regionu Benátsko Luca Zai. Pořadatelé už v lednu avizovali, že porotě 77. ročníku bude předsedat herečka Cate Blanchettová. Itálie uvolní cestovní opatření příští středu 3. června, od tohoto data mohou občané z dalších států Evropské unie navštěvovat zemi bez nutnosti absolvovat po příjezdu dvoutýdenní karanténu. V Itálii od propuknutí pandemie zemřelo na nemoc covid-19 přes 32 tisíc lidí, což je po USA a Velké Británii třetí nejvyšší počet na světě.

Zdroj: Reuters , ČTK
před 53 minutami

První kolo testů mezi sudími neodhalilo žádný případ koronaviru

Všichni rozhodčí, kteří budou řídit zápasy obnovené sezony první a druhé fotbalové ligy, měli v prvním kole testů negativní výsledek na nemoc covid-19. Žádný pozitivní případ na nový typ koronaviru se neobjevil ani mezi delegáty. ČTK to řekl Michal Jurman, tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR, pod kterou sudí spadají.

Další zprávy