Tvrdohlavá statkářka donutila arogantní stát jednat

Tvrdohlavá statkářka donutila arogantní stát jednat
Zodpovědnost za dálnici končící šest kilometrů před Hradcem Králové se Ředitelství silnic a dálnic snaží hodit na majitelku polí.
Na rodinné farmě hospodaří syn paní Havránkové.
"Předci tu hospodaří od šestnáctého století, nevím proč bych měl dělat něco jiného", říká Rudolf, vystudovaný lékař.
Paní Havránková před rodným domem.
Foto: Ludvík Hradilek
6. 12. 2007 11:30

Hradec Králové - Kdyby se všichni chovali jako statkářka Ludmila Havránková z Plačic u Hradce Králové, mohli jsme mít státní úředníky pokornější a vstřícnější. Šestnáct let se snažila domluvit na výměně svých polí za jiná, aby se kolem jejího statku mohla dostavět dálnice. Slyšela jen urážky a výhrůžky.

Ředitelství silnic a dálnic se ji pokusilo vyvlastnit, nedodrželo zákon a bylo přinuceno jednat. Dohoda na výměně pozemku je hotova...

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy