Turista překvapil medvědici s mláďaty, zabila ho

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
7. 7. 2011 6:06
Útok se odehrál na stezce k jezeru Wapiti v Yellowstoneském národním parku

Washington - V Yellowstoneském parku na severozápadě USA zabila medvědice ve středu turistu. Ten při túře se svou ženou šelmu s mláďaty pravděpodobně překvapil, sdělilo podle agentury AP vedení rezervace.

Jde o první smrtelný útok grizzlyho v tomto parku od roku 1986.

"V očividném pokusu bránit před možnou hrozbou mláďata medvědice zaútočila a smrtelně zranila muže," uvedl park v prohlášení.

Útok se odehrál na stezce k jezeru Wapiti nedaleko Canyon Village ve středu přírodní rezervace. Vedení parku nepodniklo proti medvědici žádné akce, řekl mluvčí rezervace Al Nash.

"Je to komplikované kvůli místu, kde se to stalo," vysvětlil Nash. "Je to v odlehlé části parku."

Pracovníci parku se nyní snaží z oblasti odklonit ostatní turisty. Všechny stezky a tábořiště jsou uzavřeny a v místech jsou varovné cedule.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy