Tunelář Bubeníček je v rukou policie

ČTK, dom
8. 9. 2006 14:36
Praha - Policie dopadla bývalého generálního ředitele vytunelované První pražské družstevní záložny Petra Bubeníčka, který se vyhýbal vězení.
Šestačtyřicetiletý Petr Bubeníček (na archivním snímku z 11. září 1999), bývalý generální ředitel vytunelované První pražské družstevní záložny.
Šestačtyřicetiletý Petr Bubeníček (na archivním snímku z 11. září 1999), bývalý generální ředitel vytunelované První pražské družstevní záložny. | Foto: čtk

Pražští policisté ho dopadli ve čtvrtek večer, dnes o tom informovali na svých internetových stránkách.

Městský soud Bubeníčka předloni poslal za podvod na osm let do vězení. Podle verdiktu připravili společně Martinem Říhou 2930 členů záložny o 276 milionů korun. Podmíněné tresty dostali i další tři muži.

Bubeníček ale do vězení nenastoupil a policie po něm musela vyhlásit celostátní pátrání.

Bubeníčkovi se nevyplatila rychlá jízda

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Policisté Bubeníčka zadrželi ve 20:30 v ulici 5. května v Praze 4 při silniční kontrole, protože jel příliš rychle. Bývalý šéf záložny jim předložil falešné doklady s jiným jménem a kromě toho také padělaný služební průkaz pracovníka meziresortní protidrogové komise a průkaz agenta Bezpečnostní informační služby (BIS).

Doklady připadaly policistům podezřelé, a proto chtěli muže odvézt na služebnu. Bubeníček se jim potom snažil ujet, nakonec automobil odstavil v Humpolecké ulici a chtěl utéct. Jeden z policistů ho pronásledoval a po několika metrech chytil.

Bubeníček se několik minut po zadržení zhroutil, záchranná služba ho proto odvezla za asistence policie do nemocnice. Mezi tím policisté zjistili jeho totožnost. "Dnes odpoledne byl převezen do věznice na Pankráci, kde by si měl trest odpykat," uvedla policie.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Trumpův bývalý poradce Stone do vězení nepůjde, prezident mu změnil trest

Americký prezident Donald Trump změnil trest, který soud vyměřil jeho dlouholetému příteli a někdejšímu poradci Rogeru Stoneovi v souvislosti s vyšetřováním vlivu Ruska na americké prezidentské volby v roce 2016. Stone tak nebude muset do vězení, kde měl strávit 40 měsíců. Oznámil to Bílý dům.

Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Trest mu soud vyměřil letos v únoru, do vězení měl sedmašedesátiletý Stone nastoupit příští týden v úterý. Stoneovi obhájci požadovali podmínečný trest s poukazem na jeho věk, zdravotní stav a čistý trestní rejstřík. Prokuratura původně navrhovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Odveta za francouzskou digitální daň, USA mohou uvalit 25procentní clo

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes oznámila dodatečná 25procentní cla na zboží dovážené z Francie v hodnotě 1,3 miliardy dolarů (přes 30 miliard Kč) jako odvetu za francouzskou digitální daň. Zavedení těchto cel však odkládá o 180 dnů, aby tak poskytla čas na vyřešení sporu.

Americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer uvedl, že francouzská digitální daň se nespravedlivě soustředí na americké podniky působící v oblasti digitálních technologií. Ohlášená cla se podle něj týkají například francouzské kosmetiky a kabelek.

Francouzský parlament schválil tříprocentní digitální daň loni v červenci. Letos v lednu se však Francie dohodla s USA na příměří, podle kterého Paříž odloží výběr digitální daně na konec roku a Washington na oplátku prozatím nezavede odvetná cla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy