Tunel Brusnice očima Ludvíka Hradilka: Obří díra do rozpočtu Prahy

Tunel Brusnice očima Ludvíka Hradilka: Obří díra do rozpočtu Prahy
Tak, kde máme ty kamery... Přichází primátor Pavel Bém.
Pětadvacet metrů pod zemí se shromáždila početná ekipa novinářů.
Voliči mají silnice rádi. Primátor se může chlubit, že více než polovinu peněz na investice v Praze po několik let spolyká tunel Blanka.
Svatá Barbora.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
1. 10. 2009 17:22

Praha - Tunel Brusnice. Tak se jmenuje další část tunelového komplexu Blanka, který za 26 000 000 000 (miliard) Kč buduje pražský magistrát.

Primátor Pavel Bém slíbil automobilismu chtivým voličům, že zanedlouho budou moci svištět kolem Pražského hradu bez ubírání plynu.

Pak už zaburácely vrtačky, zacvakaly závěrky, zachutnaly zákusky... Můžete se aspoň podívat (Pražané), platí se to z vašich daní.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Pokus o start rakety společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil

První testovací let rakety vesmírné společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil kvůli blíže nespecifikované poruše. Raketa vypuštěná ze speciálně upraveného letounu měla na oběžnou dráhu dopravit satelit, selhala však krátce po startu. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom dnes informovala agentura Reuters.

Více než 21 metrů dlouhá raketa LauncherOne měla odstartovat ve výšce 10.600 metrů ze speciálně upraveného letounu boeing 747 pojmenovaného jako Cosmic Girl (Vesmírná dívka).

Zdroj: ČTK
Další zprávy