reklama
 
 

Tropické teploty vydrží i o víkendu, udeří ale silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami

7. 6. 2018 12:06
Meteorologové očekávají, že během nadcházejících několika dní teploty vyšplhají k tropické třicítce, ochladit se má až v polovině příštího týdne.

Praha - V pátek odpoledne se na území celé republiky začnou objevovat bouřky. Ojediněle mohou být silné, s přívalovými srážkami a kroupami. Bouřkové počasí vydrží až do nedělního večera, vyplývá ze čtvrteční výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V pátek může při přívalových deštích místy napršet kolem 35 milimetrů srážek, v neděli až 40 milimetrů. Intenzivní srážky mohou ojediněle vést k zatopení níže položených míst či sklepů. Bouřky částečně zeslábnou v noci na sobotu. Během víkendu se ale podle meteorologů znovu objeví, zejména odpoledne.

Meteorologové očekávají, že během nadcházejících několika dní teploty vyšplhají k tropické třicítce, ochladit se má až v polovině příštího týdne, kdy se má rtuť teploměru zastavit na 20 až 24 stupních Celsia.

Tento čtvrtek bude jasná až polojasná obloha, odpoledne až přechodně oblačná. Ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo bouřky, zejména na jihozápadě. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 26 až 30 stupňů Celsia.

Pátek přinese oblačnou až polojasnou oblohu a ojediněle se objeví přeháňky a bouřky. Na některých místech mohou být velmi silné. Rtuť teploměru vystoupá na 27 až 31 stupňů Celsia.

V sobotu bude zataženo, jen místy polojasno. Během dne se místy objeví déšť a silné bouřky. Přes den naměříme teploty mezi 27 až 31 stupni Celsia.

V neděli zůstane obloha znovu zatažená a místy se objeví přeháňky a velmi silné bouřky. Rtuť teploměru vystoupá na 27 až 31 stupňů Celsia.

Na začátku pracovního týdne bude počasí stále oblačné. Na některých místech se vyskytnou srážky a také bouřky. Teploty se budou pohybovat od 27 do 31 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 7. 6. 2018 12:06

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama