Třináctiletá dívka se na Ostravsku otrávila plynem z karmy. Další tři děti skončily v nemocnici

ČTK ČTK
2. 1. 2016 11:36
Třináctiletá dívka zemřela na Nový rok v Brušperku na Frýdecko-Místecku. Otrávil ji zřejmě oxid uhelnatý z karmy. Dívku našli její blízcí v koupelně bez známek života po několika desítkách minut. Záchranáři o život dívky bojovali více než hodinu a čtvrt, nakonec ale lékařka musela konstatovat smrt. Kvůli otravě nebezpečným plynem záchranáři odvezli do nemocnice i další tři děti, dvě dívky ve věku čtyři a sedm let a dvanáctiletého chlapce. Všechny děti měly příznaky zasažení oxidem uhelnatým, tedy bolesti hlavy, nevolnosti nebo zvracení.
Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country

Biker Ondřej Cink dokázal v Peci pod Sněžkou obhájit titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Druhý byl při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý dnes nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Další zprávy