Tragédie na Kladensku. Střelbu přežil z celé rodiny jen kojenec

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 11. 2020 15:26
Tři lidé zemřeli v sobotu podvečer zřejmě při střelbě v rodinném domě v obci Líský na Kladensku. Pravděpodobný pachatel byl na místě nalezen mrtvý, v domě bylo i živé malé dítě, řekla novinářům na místě policejní mluvčí Markéta Johnová. Podle prvotních informací jde o rodinnou tragédii. Policejní vyšetřování pokračuje, vyšetřovatelé zjišťují další okolnosti.
Vyšetřovatelé na místě činu.
Vyšetřovatelé na místě činu. | Foto: ČTK

Policisté v sobotu na místě nalezli mrtvého muže, kterého později označili za pravděpodobného pachatele, a další dvě mrtvé. Podle prvotních informací se mohlo jednat o manželku a dceru, pozdě večer policejní mluvčí Markéta Johnová uvedla, že se jednalo o dvě ženy, pravděpodobně manželku a tchyni.

Dcera je v pořádku, protože byla u svého biologického otce. Přežilo i druhé dítě, kterému je nyní teprve několik týdnů. Záchranná služba jej odvezla do nemocnice, v ohrožení života není.

Muž, který v Líském na Kladensku pravděpodobně zastřelil svou ženu, tchyni a pak sebe, je příslušníkem vězeňské služby. ČTK to v neděli potvrdila její mluvčí Petra Kučerová. Vyšetřování celého případu dál pokračuje. "Případ si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Podrobnosti o vyšetřování nebude podle ní GIBS zatím sdělovat. 

Svědci v sobotu uvedli, že po 17. hodině slyšeli zvuky připomínající intenzivní střelbu. Tragédie se ale možná stala už dříve. Podle informací ČTK se neustávající dětský pláč třítýdenního miminka ozýval z domu minimálně už v odpoledních hodinách, ale k neštěstí mohlo dojít už v pátek.

V obci dnes vyvěsili černý prapor a u objektu, kde se tragédie stala, jsou zapálené svíčky.

 

Právě se děje

Další zprávy