Třetina lidí se v práci zapletla s kolegou nebo nadřízeným. Flirtuje skoro každý, zjistil průzkum

ČTK ČTK
29. 4. 2017 11:35
Celkem 40 % mužů a 27 % žen má podle průzkumu zkušenost s intimním vztahem v práci, 94 % lidí přiznává, že s kolegy někdy flirtuje. Odborníci upozorňují na to, že i když je láska sama o sobě pozitivní, na pracovišti má rizika. Nejsložitější je situace ve chvíli, kdy vznikne poměr mezi podřízeným a nadřízeným. Podle průzkumu skoro třetina těch, kteří se někdy zapletli s nadřízeným, to vnímala jako výhodu při práci.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Až třetina Čechů se někdy zapletla s kolegou nebo kolegyní v práci. Na 94 % lidí přiznává, že na pracovišti někdy flirtuje, vyplývá to z průzkumu agentury STEM/Mark. Odborníci však před milostným vztahem v pracovním kolektivu varují.

Celkem 40 procent mužů a 27 procent žen má podle průzkumu zkušenost s intimním vztahem v práci. Šetření už však nezkoumají, jak vzniklé vztahy dopadají. Odborníci upozorňují na to, že i když je láska sama o sobě pozitivní, na pracovišti má rizika. 

Nejsložitější je situace ve chvíli, kdy vznikne poměr mezi podřízeným a nadřízeným. "Takový vztah bude ostatními kolegy vždy vnímán jako zvýhodňující," varovala psycholožka Alexandra Hrouzková. Potvrzují to průzkumy, podle nichž skoro 30 procent těch, kteří se někdy zapletli s nadřízeným, to vnímalo jako výhodu při práci.

Skoro 80 % vztahů ale vzniká mezi stejně postavenými kolegy, u kterých je řešení jednodušší. Výhodu mají velké firmy, které disponují dostatečným počtem oddělení a týmů, kam mohou dotyčné rozsadit. Některé společnosti mezilidské vztahy na pracovišti podporují.

"Většina našich zaměstnanců je velmi mladá. Přirozeně tak u nás partnerství, a dokonce i manželství, vznikají," uvedla manažerka lidských zdrojů McDonald’s Linda Šefčíková. Každé jaro firma eviduje hned několik svateb mezi zaměstnanci.

Menší firmy si ale problémy ze vztahů nemohou v kolektivu dovolit. Odborníci i zaměstnavatelé doporučují nečekat na vyostření problémů a situaci řešit co nejdřív. Nejlepší je, když jeden z páru ze společnosti odejde nebo alespoň přejde do jiné části firmy. "Lásce člověk většinou nevelí. Takže pokud na ni dojde, doporučuji, aby si oba partneři spolu sedli a pohovořili zcela vážně o své situaci a možných řešeních," dodala Hrouzková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy