Třetí blok elektrárny v Dukovanech začal opět pracovat, odstávka trvala 157 dní

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 9. 2016 20:03
V Jaderné elektrárně Dukovany dnes skončila odstávka třetího výrobního bloku, která trvala 157 dní. Společnost ČEZ původně počítala s tím, že dodávky elektřiny z tohoto bloku obnoví 19. října, ale naplánované práce se podařilo udělat rychleji. V jaderné elektrárně tak nyní dodávají do distribuční sítě elektrický proud tři ze čtyř bloků, poslední blok je odstaven od 16. září. Dukovanský blok číslo tři nevyráběl elektřinu od 22. dubna. První turbínu v něm energetici opět připojili v pondělí v 18:37. "Všechny prováděné pevnostní, těsnostní i funkční zkoušky byly vyhovující a blok mohl být uveden do provozu," řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Na plný výkon by se blok měl dostat do čtvrtka.
Dukovany, ilustrační foto
Dukovany, ilustrační foto | Foto: Karel Toman
 

Právě se děje

před 32 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy