Trestní oznámení kvůli reorganizaci policie míří na GIBS a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci

ČTK ČTK
31. 1. 2017 14:46
Trestní oznámení sněmovní vyšetřovací komise kvůli reorganizaci policie míří na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci a na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Předseda komise Pavel Blažek (ODS) řekl, že už obě trestní oznámení podepsal a během odpoledne budou podána. Blažek v pondělí po posledním jednání komise také oznámil, že navrhne i dvě usnesení, která se budou týkat změn právních předpisů, a jedno o činnosti olomouckých vrchních žalobců. Reorganizace policejních útvarů vyvolala roztržku mezi ČSSD a ANO a kritizovali ji i někteří žalobci. Komise se zabývala podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů a žalobců.
Pavel Blažek.
Pavel Blažek. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 39 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy