Případ muže viněného z přípravy vraždy tety přezkoumá soud, žalobce chce vyšší trest

ČTK ČTK
4. 4. 2019 12:27
Dovolání proti osmiletému trestu za přípravu vraždy tety podal jak odsouzený Pavel Nárožný, tak nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Nejvyšší soud tak přezkoumá verdikt z hlediska obhajoby i obžaloby. Spis převzal na konci března, rozhodnutí dosud nepadlo. Olomoucký krajský soud poslal Nárožného, jenž vinu popíral, na 13 let do vězení, Vrchní soud v Olomouci ale verdikt zmírnil na osm let. Pro mimořádné snížení nebyly podle Zemana důvody. Nárožný stanul před soudem poprvé už v červnu 2011 kvůli obžalobě z vraždy svého otce a jeho manželky. Olomoucký krajský soud Nárožného třikrát zprostil obžaloby z vraždy manželů. Kauza se nakonec dostala k jinému senátu do Ostravy. Nový verdikt nepadl.
Pavel Nárožný
Pavel Nárožný | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 17 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy