Případ muže viněného z přípravy vraždy tety přezkoumá soud, žalobce chce vyšší trest

ČTK ČTK
4. 4. 2019 12:27
Dovolání proti osmiletému trestu za přípravu vraždy tety podal jak odsouzený Pavel Nárožný, tak nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Nejvyšší soud tak přezkoumá verdikt z hlediska obhajoby i obžaloby. Spis převzal na konci března, rozhodnutí dosud nepadlo. Olomoucký krajský soud poslal Nárožného, jenž vinu popíral, na 13 let do vězení, Vrchní soud v Olomouci ale verdikt zmírnil na osm let. Pro mimořádné snížení nebyly podle Zemana důvody. Nárožný stanul před soudem poprvé už v červnu 2011 kvůli obžalobě z vraždy svého otce a jeho manželky. Olomoucký krajský soud Nárožného třikrát zprostil obžaloby z vraždy manželů. Kauza se nakonec dostala k jinému senátu do Ostravy. Nový verdikt nepadl.
Pavel Nárožný
Pavel Nárožný | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy