Trenér rychlobruslařky Sáblíkové Novák chce do Senátu

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
6. 8. 2014 17:45
Kandidovat bude jako nezávislý v senátním obvodu Žďár nad Sázavou.
Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem
Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem | Foto: Pavel Lebeda pro Sport Invest Group

Praha - Trenér olympijské vítězky Martiny Sáblíkové Petr Novák se rozhodl kandidovat do Senátu. O post senátora se bude ucházet ve Žďáru nad Sázavou jako nezávislý.

"Ano, skutečně jsem podal kandidátku," potvrdil Novák deníku Aktuálně.cz. Sdílnější ale být nechtěl - jako nezávislý kandidát totiž musel sebrat nejméně tisíc podpisů voličů a nyní čeká na jejich ověření.

"Je to jako kdybych se vyjadřoval k tomu, že jedu na olympiádu, a přitom tam ani nebyl kvalifikovaný," odmítl Novák otázky na to, proč se do politiky pouští a jak ji skloubí s náročnou prací trenéra.

Pokud budou petiční archy v pořádku, utká se Novák například se současnou senátorkou za ČSSD Dagmar Zvěřinovou, ředitelem základní školy Jaroslavem Ptáčkem (ODS) nebo bývalým poslancem Jiřím Havlíčkem (TOP 09).

Novák není zdaleka prvním sportovcem, který se chce angažovat v politice. V Praze 10 kandiduje do Senátu za Nezávislé pro Prahu fotbalista a prezident fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 Antonín Panenka. O post europoslance se letos ucházel i fotbalista Vladimír Šmicer.

 

Právě se děje

Další zprávy