reklama
 
 

Tragická nehoda u Horoměřic: Policie pracuje s několika verzemi, žádá svědky o pomoc

Aktualizováno 13. 1. 2018 13:07
Tragická nehoda v Horoměřicích u Prahy. Několik mrtvých, desítky zraněných | Video: aktu.cz |  00:52
Při nehodě autobusu zemřeli tři lidé a 45 lidí se zranilo.

Horoměřice - Policie žádá o pomoc svědky páteční nehody autobusu u Horoměřic nedaleko Prahy, při které zemřeli tři lidé a 45 lidí se zranilo. Vyšetřovatelé pracují s několika verzemi, přesnou příčinu budou znát možná až za několik týdnů. Dopravní společnost Arriva, které havarovaný autobus patří, vyzvala účastníky nehody, blízké zraněných a pozůstalé, aby se jí ozvali. Spojit se s nimi chce i kvůli případnému odškodnění.

Linkový autobus se odpoledne srazil s osobním autem Škoda Superb a vyjel ze silnice, kde narazil do stromu. V autobuse zahynul řidič a jeden cestující. Třetí obětí nehody byla řidička superbu. "Pracujeme s několika verzemi, ale přesnou příčinu stanovíme v řádu dnů, spíš týdnů, protože se bude čekat na znalecké posudky. Vyzýváme svědky události, kteří by nám mohli napomoci objasnit průběh nehodového děje, aby se ozvali na linku 158," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Záchranáři rozvezli zraněné do traumacenter pražských nemocnic. Pět lidí bylo podle informací záchranné služby ve velmi vážném stavu, deset mělo středně těžká zranění a třicet se zranilo lehce. Mezi zraněnými byly i děti. Dva pacienty, z toho jedno dítě, museli lékaři uvést do umělého spánku a na umělou plicní ventilaci.

Motolská nemocnice přijala podle České televize 14 zraněných, z toho polovinu dětí. Čtyři děti a jeden dospělý jsou těžce zranění, nikdo ale není v ohrožení života. Ústřední vojenská nemocnice přijala podle televize pět pacientů, z toho jsou tři těžce zranění. Další lidé skončili ve Všeobecné fakultní nemocnici, v Nemocnici Na Bulovce, Thomayerově nemocnici a v nemocnici na Vinohradech.

Nehoda se stala kolem 16:00 na silnici číslo 240, autobus jel podle policie od Prahy. Generální ředitel Arrivy Daniel Adamka uvedl, že za volantem linkového autobusu 316 seděl čtyřicetiletý spolehlivý řidič. Co přesně se stalo, podle něj zatím není známo.

"Rád bych požádal všechny cestující z autobusu, blízké zraněných a také pozůstalé, aby se nám ozvali. Řada našich cestujících se při včerejší nehodě zranila, někteří bohužel velmi vážně, a je pro nás důležité vědět, zda někdo z nich nepotřebuje pomoc. Zároveň poprosíme volající o jejich kontakty, abychom se s nimi mohli spojit i kvůli dalším administrativním záležitostem včetně případného finančního odškodnění," uvedl v sobotu Adamka.

Lidé se mají ozvat kontaktnímu centru Arrivy na telefonním čísle 725 100 725, prostřednictvím e-mailu info@arriva.cz nebo přes facebookový profil Arriva CZ. Adamka dodal, že firma je už v kontaktu také s rodinou řidiče a nabídla jí pomoc.

autor: ČTK | 13. 1. 2018 10:16

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama