Topolánkovi se rozvedou v půli ledna

Hana Pecinová
7. 1. 2010 17:00
Rozvod se měl původně konat už v pondělí 11. ledna
Topolánkovi na novoročním obědě u prezidenta Václava Klause na začátku ledna 2007.
Topolánkovi na novoročním obědě u prezidenta Václava Klause na začátku ledna 2007. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Manželé Pavla a Mirek Topolánkovi se budou 18. ledna po tříleté rozluce rozvádět.

Datum rozvodu obvodní soud na žádost Pavly Topolánkové o týden posunul, jak informovala ČTK mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 6 Zuzana Barochová.

Původně se mělo rozvodové stání konat už v pondělí 11. ledna od devíti hodin ráno.

"Je to banální obyčejný rozvod jako tisíce jiných," uvedl pro list Topolánkův právník Milan Jebavý, na kterého se předseda ODS obrátil s žádostí o zastupování už začátkem loňského roku.

O rozvodu Topolánek média informoval loni den před Vánoci. Zároveň s tím novináře požádal, aby k celé situaci Topolánkových přistupovali citlivě.

"Každý má přeci právo, aby tato pro něho citlivá osobní záležitost proběhla v klidu a v soukromí," uvedl.

Poměr mezi předsedou ODS a jeho stranickou kolegyní Lucií Talmanovou vyšel najevo v roce 2006. Od ledna následujícího roku s ní oficiálně žije.

Mirek Topolánek má se svou partnerkou osmnáctiměsíčního syna Nicolase. S manželkou Pavlou společně vychovali dvě dnes už dospělé dcery Petru a Janu a sedmnáctiletého syna Tomáše.

Paroubek i Topolánek

Topolánek není jediný vysoce postavený politik, který během své politické kariéry opustil svou ženu kvůli jiné. 

Učinil tak například i předseda ČSSD Paroubek. Ten ale na nic nečekal a se svou manželkou se rozvedl v září 2007 krátce potom, co média jeho poměr s Petrou Kováčovou odhalila.

"Slečna Kováčová není můj chvilkový rozmar, není to dáma na pobavení, není to tedy milenka, ale partnerka, se kterou chci poté, až budu rozveden, uzavřít manželství. Připadá mi pochopitelné, že se svého partnera musím zastat," řekl měsíc před rozvodem Paroubek při online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz.  

V listopadu téhož roku se Paroubek s Kováčovou oženil.

Svatbu podle deníku Blesk plánují i Topolánek s Talmanovou. Předseda ODS se tím prý chlubil na svém profilu umístěném na internetové sociální síti Facebook, napsal deník.

"Je-li to tam tak napsáno, pak to je asi pravda," potvrdil Blesku zásnuby mluvčí ODS Martin Kupka.

 

Právě se děje

Další zprávy