Topolánek si nasadil chrániče, chystá se na další útok

Domácí Domácí
27. 8. 2009 16:01
Expremiér vystoupil v žertovném videu s brankářskou maskou

Praha - Předseda ODS Mirek Topolánek svérázně zareagoval na obvinění, že si v rámci předvolebního boje objednal útoky na svoji osobu.

Na komunitní síť Facebook umístil video, kde má nasazenou brankářskou masku.

A co říká? "Vzhledem k tomu, že si na sebe objednávám útoky, tak mi nařídili nosit tuhle masku. I muži mají mít svou ochranu," tvrdí na nahrávce expremiér.

V průvodním komentáři pod videem pak svým příznivcům na Facebooku připsal: "Ahoj, opět Vás zdravím. Moc děkuji za podporu, posílám Vám aspoň videozdravici, kterou jsme přizpůsobili aktuální situaci :-) Berte to s nadhledem, jako já:-) Mirek."

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy