Topit v kamnech je horší než bydlet u koksovny

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
Jan Langer
13. 4. 2010 10:35

Havlovice nad Úpou - V malé podhorské vísce na úpatí Krkonoš topí lidé jako za starých časů - uhlím, dřevem a někdy i tím, co nepotřebují.

Kvalita ovzduší je tak podle odborníků postižena více než zplodinami z běžné fabriky. Z komínů rodinných domů se hrnou karcinogeny a recyklovatelné plastové lahve končily často v kamnech.

To se teď pomalu mění a v Havlovicích, kde Státní zdravotní ústav provedl před několika lety svá měření, se na základě tvrdých dat snaží radnice místní obyvatele přesvědčit o nutnosti třídit odpad a uvažovat o jiných způsobech vytápění.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy