Kraje letos dostanou na opravy silnic méně peněz z fondu dopravy, tvrdí Ťok. Loni dostaly 3 miliardy

ČTK ČTK
5. 1. 2017 19:10
Kraje zřejmě letos nedostanou z přebytku Státního fondu dopravní infrastruktury na opravy nebo výstavbu silnic druhých a třetích tříd tolik peněz jako loni, kdy měly tři miliardy korun. Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) řekl, že podle předběžných výsledků byly v roce 2016 prostředky fondu téměř vyčerpány. Podle ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) kraje na silnice nedostatečně využívají peněz, které jsou k dispozici z Bruselu. Podle ministerstva pro místní rozvoj je k dispozici 6,8 miliardy korun z první výzvy v rámci Integrovaného regionálního operačního programu v programovém období 2014 - 2020. Příjem žádostí skončí letos 31. března. Projekty musí být dokončeny do října 2018.
Dan Ťok
Dan Ťok | Foto: DVTV
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy