Tiskovou mluvčí Jiřího Drahoše bude redaktorka 168 hodin Lenka Pastorčáková

ČTK ČTK
22. 4. 2017 15:27
Jiří Drahoš vybral jako svou tiskovou mluvší redaktorku České televize Lenku Pastorčákovou, funkce se ujme na začátku května. Informoval o tom server Lidovky.cz. Podle Drahoše je Pastorčáková, která v posledních letech působila v pořadu 168 hodin, energická, pracovitá a proaktivně řeší problémy, proto si ji vybral jako mluvčí.
Jiří Drahoš.
Jiří Drahoš. | Foto: Radek Bartoníček

Praha - Tiskovou mluvčí prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše bude Lenka Pastorčáková.

Lenka Pastorčáková.
Lenka Pastorčáková. | Foto: Facebookový profil Lenky Pastorčákové

Dosavadní redaktorka České televize se funkce ujme na začátku května. Informoval o tom server Lidovky.cz.

"Lenka Pastorčáková má dlouholeté zkušenosti z médií. Vybral jsem si ji pro povahové vlastnosti, zejména pracovitost, energičnost a proaktivní řešení problémů," řekl Lidovkám.cz Drahoš.

Pastorčáková serveru potvrdila, že do Drahošova volebního týmu nastupuje od 1. května.

Třiatřicetiletá Pastorčáková vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Působila v České tiskové kanceláři, televizi Nova a na Primě. Od dubna 2014 je redaktorkou České televize, známou z pořadu 168 hodin.

Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš oficiálně oznámil svou kandidaturu na prezidenta koncem března. O nejvyšší ústavní funkci se uchází jako nezávislý kandidát.

Sběr potřebných 50 000 podpisů občanů hodlá Drahošův tým zahájit v pondělí. Peníze na prezidentskou kampaň chce Drahoš podle svého dřívějšího vyjádření sehnat především od českých firem.

Kromě Drahoše už zájem kandidovat ohlásil prezident Miloš Zeman, textař a podnikatel Michal Horáček či lékař a aktivista Marek Hilšer.

Kandidaturu na prezidenta ohlásili také někdejší poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka, podnikatel Igor Sládek a výtvarník Emil Adamec. Zájem projevili bývalý šéf kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka Karel Štogl nebo aktivistka Jana Yngland Hrušková.

První kolo prezidentských voleb by se mělo podle lhůt stanovených ústavou a zákonem konat nejpozději 19. a 20. ledna příštího roku. Termín vyhlásí předseda Senátu.

 

Právě se děje

Další zprávy