Tiskovou mluvčí Jiřího Drahoše bude redaktorka 168 hodin Lenka Pastorčáková

ČTK ČTK
22. 4. 2017 15:27
Jiří Drahoš vybral jako svou tiskovou mluvší redaktorku České televize Lenku Pastorčákovou, funkce se ujme na začátku května. Informoval o tom server Lidovky.cz. Podle Drahoše je Pastorčáková, která v posledních letech působila v pořadu 168 hodin, energická, pracovitá a proaktivně řeší problémy, proto si ji vybral jako mluvčí.
Jiří Drahoš.
Jiří Drahoš. | Foto: Radek Bartoníček

Praha - Tiskovou mluvčí prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše bude Lenka Pastorčáková.

Lenka Pastorčáková.
Lenka Pastorčáková. | Foto: Facebookový profil Lenky Pastorčákové

Dosavadní redaktorka České televize se funkce ujme na začátku května. Informoval o tom server Lidovky.cz.

"Lenka Pastorčáková má dlouholeté zkušenosti z médií. Vybral jsem si ji pro povahové vlastnosti, zejména pracovitost, energičnost a proaktivní řešení problémů," řekl Lidovkám.cz Drahoš.

Pastorčáková serveru potvrdila, že do Drahošova volebního týmu nastupuje od 1. května.

Třiatřicetiletá Pastorčáková vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Působila v České tiskové kanceláři, televizi Nova a na Primě. Od dubna 2014 je redaktorkou České televize, známou z pořadu 168 hodin.

Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš oficiálně oznámil svou kandidaturu na prezidenta koncem března. O nejvyšší ústavní funkci se uchází jako nezávislý kandidát.

Sběr potřebných 50 000 podpisů občanů hodlá Drahošův tým zahájit v pondělí. Peníze na prezidentskou kampaň chce Drahoš podle svého dřívějšího vyjádření sehnat především od českých firem.

Kromě Drahoše už zájem kandidovat ohlásil prezident Miloš Zeman, textař a podnikatel Michal Horáček či lékař a aktivista Marek Hilšer.

Kandidaturu na prezidenta ohlásili také někdejší poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka, podnikatel Igor Sládek a výtvarník Emil Adamec. Zájem projevili bývalý šéf kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka Karel Štogl nebo aktivistka Jana Yngland Hrušková.

První kolo prezidentských voleb by se mělo podle lhůt stanovených ústavou a zákonem konat nejpozději 19. a 20. ledna příštího roku. Termín vyhlásí předseda Senátu.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy