Toxický odpad z Ostravy křižuje Českem

Toxický odpad z Ostravy křižuje Českem
Prosinec 2010 - tou dobou měly být  toxické kaly po chemičce Ostramo už vytěženy. Tak alespoň zněl původní plán sdružení Čistá Ostrava, které v roce 2004 vyhrálo tendr na sanaci lagun pro státní podnik Diamo. A dnes?
Lídr Čisté Ostravy - společnost Geosan Group -  stále těží.
V lagunách zbývají desítky tisíc tun nebezpečného odpadu,...
... do ovzduší čas od času unikne až 30násobek povoleného množství zplodin (oxidů síry),...
Foto: Jan Langer
Jan Langer
14. 10. 2011 20:38

Ostrava - Ropné laguny v Ostravě jsou jedním z nejvíce znečištěných míst v České republice. Vytěžení toxických kalů po chemičce Ostramo mělo být původně dokončeno do konce tohoto roku. Nebude.

A nebezpečný odpad z Ostravy se zatím rozvezl na několik dalších míst v zemi i v zahraničí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy