Toxický odpad z Ostravy křižuje Českem

Toxický odpad z Ostravy křižuje Českem
Prosinec 2010 - tou dobou měly být  toxické kaly po chemičce Ostramo už vytěženy. Tak alespoň zněl původní plán sdružení Čistá Ostrava, které v roce 2004 vyhrálo tendr na sanaci lagun pro státní podnik Diamo. A dnes?
Lídr Čisté Ostravy - společnost Geosan Group -  stále těží.
V lagunách zbývají desítky tisíc tun nebezpečného odpadu,...
... do ovzduší čas od času unikne až 30násobek povoleného množství zplodin (oxidů síry),...
Foto: Jan Langer
Jan Langer
14. 10. 2011 20:38

Ostrava - Ropné laguny v Ostravě jsou jedním z nejvíce znečištěných míst v České republice. Vytěžení toxických kalů po chemičce Ostramo mělo být původně dokončeno do konce tohoto roku. Nebude.

A nebezpečný odpad z Ostravy se zatím rozvezl na několik dalších míst v zemi i v zahraničí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy