Tisíce knihoven o internet nepřijdou. Úřady se dohodly

Jana Černá
28. 3. 2012 18:27
Projekt internetizace knihoven měl kvůli nedostatku financí skončit 28. března
Internet, ilustrační snímek
Internet, ilustrační snímek | Foto: Reuters

Praha - Hrozba odpojení zhruba 2500 menších knihoven od internetu je nejméně do konce roku zažehnána. Ministerstvu kultury se podařilo sehnat potřebných 20 milionů korun.

Projekt internetizace knihoven měl být původně ukončen 28. března. Finanční injekci ale přislíbil ministr financí Miroslav Kalousek

"Na ministerské úrovni je pokračování projektu domluvené," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí ministerstva kultury Markéta Ševčíková.

V současné době probíhají ve zkráceném výběrovém řízení jednání ministerstva kultury o prodloužení smlouvy se stávajícím dodavatelem. Smlouva by pak měla být prodloužena minimálně na jeden rok.

Mluvčí ministerstva financí Radek Ležatka uvedl, že žádost ministerstva kultury se bude v blízké době projednávat včetně všech detailů.

Pokud by ministerstvo kultury slíbené finanční prostředky včas nezískalo, je připraveno zajistit provoz zpočátku samo.

Podle Ševčíkové došlo k úřednímu pozdržení 20 milionů korun, které ministerstvo kultury potřebuje k zajištění provozu projektu do konce letošního roku.

Vzhledem k chybějícím finančním prostředkům měl být projekt k 28. březnu ukončen. Nakonec ale došlo k předběžné dohodě a ministerstvo financí by mělo nezbytné prostředky v dohledné době uvolnit, uvedl předseda Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR Vít Richter.

 

Právě se děje

Další zprávy