Mináře z Milionu chvilek zařadil deník Times mezi 20 vycházejících hvězd roku 2020

Šéf spolku Milion chvilek Mikuláš Minář se zařadil mezi dvacet osobností, které britský deník Times vybral jako vycházející hvězdy letošního roku. Kromě Mináře jsou mezi nimi například Jimmy Sham, který organizuje protesty v Hongkongu, anglická herečka Florence Pughová či čtrnáctiletá španělská princezna Leonor.
Mikuláš Minář
Mikuláš Minář | Foto: Jakub Plíhal

Mikuláš Minář tvrdí, že na podobné žebříčky moc nedá. "Těší mě být mezi takovými zajímavými lidmi. Znamená to pro mě hlavně závazek zůstat tím, kým jsem, a dál vytrvale pracovat pro demokracii," řekl Aktuálně.cz Minář. 

Deník Times připomíná, že to je právě Minářova zásluha, že 30 let od sametové revoluce jsou lidé v Česku opět v ulicích, aby protestovali proti zneužívání podkopávání právního státu prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem. 

"Pan Minář zorganizoval největší protesty v zemi od roku 1989, posledního z nich se účastnilo přes 250 tisíc lidí, a je tak klíčovým politickým hráčem české politiky," píše Times

Deník si také všímá Minářovy záliby v oblečení žluté barvy i jeho nesporné podoby s anglickým hercem Damianem Lewisem známým ze seriálů Sága rodu Forsytů nebo Ve jménu vlasti. 

Spolek Milion chvilek v roce 2019 uspořádal největší protesty od sametové revoluce - 21. června dorazilo na Letenskou pláň podle propočtu operátorů 283 tisíc lidí. Den před státním svátkem, 16. listopadu, se na stejném místě sešlo 253 tisíc lidí.

Milion chvilek na listopadové letenské demonstraci představil novou výzvu, jež obsahuje tři body, které mají platit i v budoucnu, ne jen po dobu Babišovy vlády a úřadování prezidenta Miloše Zemana. Signatáři chtějí politiky, kteří respektují demokratická pravidla a instituce a kteří nejsou ve střetu zájmů. Chtějí být občany, kteří se zajímají o stav společnosti a chtějí žít v zemi, v níž se daří svobodě a spravedlnosti. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy