Mináře z Milionu chvilek zařadil deník Times mezi 20 vycházejících hvězd roku 2020

Michal Polák ČTK Michal Polák, ČTK
3. 1. 2020 14:01
Šéf spolku Milion chvilek Mikuláš Minář se zařadil mezi dvacet osobností, které britský deník Times vybral jako vycházející hvězdy letošního roku. Kromě Mináře jsou mezi nimi například Jimmy Sham, který organizuje protesty v Hongkongu, anglická herečka Florence Pughová či čtrnáctiletá španělská princezna Leonor.
Mikuláš Minář
Mikuláš Minář | Foto: Jakub Plíhal

Mikuláš Minář tvrdí, že na podobné žebříčky moc nedá. "Těší mě být mezi takovými zajímavými lidmi. Znamená to pro mě hlavně závazek zůstat tím, kým jsem, a dál vytrvale pracovat pro demokracii," řekl Aktuálně.cz Minář. 

Deník Times připomíná, že to je právě Minářova zásluha, že 30 let od sametové revoluce jsou lidé v Česku opět v ulicích, aby protestovali proti zneužívání podkopávání právního státu prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem. 

"Pan Minář zorganizoval největší protesty v zemi od roku 1989, posledního z nich se účastnilo přes 250 tisíc lidí, a je tak klíčovým politickým hráčem české politiky," píše Times

Deník si také všímá Minářovy záliby v oblečení žluté barvy i jeho nesporné podoby s anglickým hercem Damianem Lewisem známým ze seriálů Sága rodu Forsytů nebo Ve jménu vlasti. 

Spolek Milion chvilek v roce 2019 uspořádal největší protesty od sametové revoluce - 21. června dorazilo na Letenskou pláň podle propočtu operátorů 283 tisíc lidí. Den před státním svátkem, 16. listopadu, se na stejném místě sešlo 253 tisíc lidí.

Milion chvilek na listopadové letenské demonstraci představil novou výzvu, jež obsahuje tři body, které mají platit i v budoucnu, ne jen po dobu Babišovy vlády a úřadování prezidenta Miloše Zemana. Signatáři chtějí politiky, kteří respektují demokratická pravidla a instituce a kteří nejsou ve střetu zájmů. Chtějí být občany, kteří se zajímají o stav společnosti a chtějí žít v zemi, v níž se daří svobodě a spravedlnosti. 

 

Právě se děje

před 40 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy