reklama
 
 

Test DNA: Dívka z Klokánku má být Barbora Škrlová

25. 5. 2007 9:20
Policie ale informaci oficiálně nepotvrdila

Brno - Analýza DNA podle dnešní Mf Dnes potvrdila, že před dvěma týdny z Klokánku neutekla třináctiletá Anna, ale dvaatřicetiletá Barbora Škrlová.

Policie zatím odmítá tuto verzi oficiálně potvrdit. "Výsledky testů budou známy až od příštího týdne. Tudíž až poté můžeme poskytnou korektní a věrohodnou informaci," řekla Aktuálně.cz jihomoravská policejní mluvčí Jana Šípková.

Policie po obou ženách neúspěšně pátrá, nemá ale jistotu, zda vůbec dítě existuje.

Kriminalisté podle deníku odebrali vzorky v Klokánku, kde údajná Anna pobyla dva dny. Genetické stopy podle anonymního policejního zdroje prokázaly, že v azylovém centru byla Škrlová.

Anna měla být údajně nevlastní sestra Ondřeje, kterého podle policie týrala jeho matka Klára Mauerová. Ženu policisté zatkli, ve čtvrtek obvinili i její sestru Kateřinu, která Škrlovou do Klokánku přivedla.

Přečtěte si. Co je známo v kauze Kuřim?

Celý případ má mnoho nejasností. Možné je, že Anna nikdy neexistovala. Svědci ale vypovídají, že dívka u Kláry Mauerové žila.

Oklamala Škrlová odborníky?

Pokud DNA skutečně potvrdí, že za nevlastní sestru týraného chlapce Annu se vydávala Barbora Škrolová, pak je její informace pravdivá a této ženě se podařilo oklamat několik odborníků.

Před soudním stáním o svěření Aničky do péče prošla "dívka" na podzim řadou vyšetření. Znalecké posudky ovšem zadávala opět Kateřina Mauerová, za některé také zaplatila.

Soudní znalec Jaroslav Stejskal však uvedl, že dívku při sestavování posudku osobně neviděl. Místopředseda brněnského městského soudu Roman Kiš tvrdí, že Anně, o které rozhodoval v opatrovnickém řízení soud, bylo 13 let. Podle soudce je vyloučené, že by se soudní znalci v určení věku spletli.

Dvakrát zkoumali stáří dívky lékaři, a to i formou rentgenového snímku zápěstí a předloktí. Shodně dospěli k závěru, že Anička odpovídá věku mezi 13. až 14. rokem.

Lékařka Helena Masaříková z Fakultní nemocnice Brno, která testy na dívce prováděla, však odmítá s médii komunikovat. "Nebudu se k tomu vyjadřovat," říká. Na dotaz, zda dívku viděla, či nikoliv, lékařka zavěsila.

V rodině u Aničky také prováděly šetření sociální pracovnice, společně s psycholožkou, nic nezvyklého však nezjistily.

autor: Red Dom, čtk | 25. 5. 2007 9:20

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama