Policie srážku vlaku se stromem šetří jako obecné ohrožení. Pachateli hrozí osm let

Domácí Domácí
2. 6. 2017 11:55
Ve čtvrtek na Mladoboleslavsku narazil osobní vlak do stromu. Na místě byl nalezen vzkaz, na kterém bylo napsáno česky a latinkou "Alláh je velký". Policie případ šetří jako obecné ohrožení, pachateli hrozí až osmileté vězení.
Provokace, nebo pokus o teror? Podívejte se na místo, kde narazil vlak do stromu | Video: TV Nova

Mladá Boleslav - Policisté čtvrteční srážku osobního vlaku se stromem na Mladoboleslavsku kvalifikovali jako obecné ohrožení. Ve čtvrtek se objevily spekulace, zda nešlo o teroristický útok. Na místě byl totiž nalezen vzkaz odkazující na islám. Ministr vnitra Milan Chovanec ve čtvrtek nevyloučil jak pokus o teroristický čin, tak provokaci.

"Případ šetříme jako obecné ohrožení. V případě prokázání viny zatím neznámému pachateli hrozí sazba 3 až 8 let," řekla mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková.

Možnost, že šlo o pokus o teroristický čin, nevyloučila. "Vyšetřování stále probíhá. V současné době je věc kvalifikována jako obecné ohrožení a takto se ta věc také šetří. Takový je současný stav, nicméně vyšetřování není uzavřeno," řekla.

Deník Aktuálně.cz ve čtvrtek informoval, že na místě byl nalezen vzkaz, na němž bylo česky a latinkou uvedeno "Alláh je velký", a to s pravopisnými chybami. Podle Chovance i policistů ale mohlo jít i o provokaci.

Policii se zatím pachatele vypátrat nepodařilo a o pomoc prosí i veřejnost. "Žádáme svědky, kteří včerejšího dne v době od sedmi do osmi hodin projížděli uvedeným úsekem ve vlaku, ve vozidle či například na kole, aby sdělili na linku 158 informace, které by napomohly celou věc objasnit," žádá mluvčí.

Vlak narazil do stromu ve čtvrtek ráno na trati z Prahy do Turnova, v úseku mezi stanicemi Mladá Boleslav - Debř a Bakovem nad Jizerou. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka cestovalo v soupravě devět lidí, nikdo se nezranil. 

 

Právě se děje

Další zprávy