Teplý listopad pokračuje, na lyžování si ještě počkáme

Dagmar Honsová, Meteopress
22. 11. 2009 15:00
Přečtěte si předpověď počasí na další týden
Foto: Aktuálně.cz

Praha - O víkendu se v místech se slunečnou oblohou teplota vzduchu zastavila až na 15 °C. Také v horských oblastech se teplota vzduchu pohybovala hodně nad 10 °C.

I poslední listopadový týden bude ve znamení nadprůměrných teplot, které se budou zastavovat až na 13 °C. Naši pocitovou teplotu ale bude výrazně snižovat čerstvý vítr, který bude zesilovat už během noci na pondělí. Větrno očekáváme až do středy.

Lyžování zatím neplánujte

V pondělí bude zpočátku dne převážně oblačno a ojediněle přeháňky. Večer bude od západu docházet k dalšímu přibývání oblačnosti s deštěm. Nejvyšší teploty vystoupí na 7 až 11 °C, v  1000 m na horách kolem 5 °C. Foukat bude čerstvý jihozápadní vítr o rychlosti 5 až 9 m/s, s nárazy kolem 15 m/s, v horských oblastech až 25 m/s, tj. 90 km/h. Naši pocitovou teplotu bude čerstvý vítr snižovat až o 3 °C.

Také během noci a v úterý během dne bude na většině území foukat čerstvý vítr o rychlosti 5 až 9 m/s, s nárazy kolem 20 m/s, v horských oblastech až 25 m/s, tj. 90 km/h. V úterý bude z celého týdne oblačnosti nejvíce - očekáváme převážně zataženo, občas dešťové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 8 až 4 °C, odpolední vystoupí na  8 až 12 °C.

Ve středu bude oblačno až polojasno, zejména po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty se budou pohybovat v intervalu 7 až 3 °C, denní na 9 až 13 °C. Foukat už bude pouze mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku dne místy s nárazy 15 m/s.

Konec týdne bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy místy s přeháňkami nebo občasným deštěm. V horských oblastech se o víkendu  bude jednat převážně o srážky sněhové. Odpolední teploty se budou pohybovat v intervalu 8 až 12 °C, na víkend se ochladí na 4 až 8 °C. Ranní teploty budou i nadále zůstávat nad bodem mrazu v intervalu 6 až 1 °C.

Do konce listopadu si tak na českých horách nezalyžujeme. Za posledních 10 let na konci listopadu nebyl v horských oblastech sníh v letech 2000, 2002, 2003 a 2006. Nevíce sněhu bylo v roce 2001 - to na vrcholcích hor leželo i přes metr sněhu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy