Teplo vydrží až do prosince, na Mikuláše má být 7 stupňů

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
8. 11. 2014 16:06
Příští týden se očekávají přes den teploty až 14 stupňů Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Současné, na toto období neobvykle teplé počasí, by podle poslední předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo vydržet až do konce listopadu.

Ani za začátku prosince se ještě nechystá příchod opravdové zimy.

Nejtepleji by podle meteorologů mělo být příští týden, kdy by měla rtuť teploměru vystoupat až na 14 stupňů, což je na listopad extrémně vysoká teplota. Přes den bude zhruba o pět stupňů více, než je dlouhodobý průměr, dá se očekávat i překonání některých teplotních rekordů.  Pršet by mělo spíše méně, než je v tuto dobu běžné.

Teprve koncem měsíce by měly přijít ranní mrazíky.

Nezvykle vysoké listopadové teploty lze očekávat i v týdnu od 17. listopadu, kdy by mělo také více pršet. Poté teploty klesnou blíže k průměru, který pro listopad představuje 1,7 stupně.

Na začátku prosince, na Mikuláše, by teplota přes den mohla vystoupat až k sedmi stupňům.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy