Telička rezignoval na post mluvčího ANO pro zahraniční politiku. Nemá to smysl, napsal v dopise

ČTK ČTK
22. 5. 2017 23:56
Europoslanec Pavel Telička už není mluvčím hnutí ANO pro zahraniční politiku ani předsedou zahraničněpolitické komise hnutí. Na oba posty rezignoval s tím, že komise ztratila smysl a hnutí řeší témata spojená se zahraniční politikou jiným způsobem.
Je pro mě problematické, že hnutí ANO zvažuje podporu pro prezidenta Zemana, říká europoslanec za hnutí ANO Pavel Telička. | Video: Filip Horký

Praha - Europoslanec za hnutí ANO Pavel Telička rezignoval 14. května na posty mluvčího ANO pro zahraniční politiku a předsedy zahraničněpolitické komise hnutí. Uvedl to v pondělí server Lidovky.cz. V dopise ostatním členům komise podle serveru Telička uvedl, že komise ztratila smysl a hnutí diskutuje témata spojená se zahraniční politikou jinak, než přes komisi.

Účel, ke kterému byla zahraničněpolitická komise ANO vytvořena, se podle Teličky postupně vytratil.

"Uplynuly také již skoro tři měsíce od doby, kdy jsem byl požádán sepsat osnovu zahraničněpolitické a EU části volebního programu ANO do parlamentních voleb. Od té doby postrádám jakoukoliv zpětnou vazbu, což znamená, že předmětné otázky jsou diskutovány jinými kanály a na jiných fórech, bez zapojení naší komise nebo zahraničněpolitického mluvčího," napsal podle serveru Telička.

Europoslanec oznámil rezignaci na zmíněné posty při schůzce s předsedou ANO Andrejem Babišem v neděli 14. května, píše server.

Ve stejný den vystoupil Telička v pořadu Partie televize Prima, kde řekl, že jeho schůzka s Babišem přinesla neshody v oblasti řešení evropských otázek. Tehdy dodal, že diskuze měla "věcné a konstruktivní" vyústění, ale upřesnit Babišovy plány odmítl.

Na počátku května Telička vyzval Babiše, aby zaujal jednoznačný postoj k nahrávkám, které naznačují, že předseda ANO ovlivňoval média. Později Telička televizi Prima řekl, že Babiš uznal během diskuze s ním, že postupoval nešťastně a že se dopustil chyby. Předseda ANO podle Teličky chystá kroky v řešení situace kolem nahrávek.

 

Právě se děje

Další zprávy