Televizní realita: Za předkola Ligy mistrů se neplatí

Luděk Mádl Luděk Mádl
21. 7. 2013 12:20
ČT má vysílací práva zdarma. Kluby jsou rády, že jim domácí duely někdo odvysílá
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Eduard Erben

Praha - Na vysílací práva z fotbalového mistrovství světa už televizním společnostem nestačí miliarda dolarů.

Jenže když Plzeň, Sparta a Liberec vstupují do evropské pohárové sezony, Českou televizi jejich zápasy ve druhém předkole Ligy mistrů, respektive Evropské ligy, jež v tomto a příštím týdnu probíhají, nestojí ani korunu. Tedy kromě nákladů na výrobu.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider. Tuzemské kluby jsou totiž rády, že jim domácí duely se Sarajevem, BK Häcken a Skonto Riga vůbec někdo odvysílá - a pořídí z nich televizní signál, který se dá prodat do zahraničí.

"Dřív jsme za vysílací práva i na tyto zápasy klubům platili, ale tuto strategii jsme opustili. Teď máme ta práva zdarma, s tím, že klubům umožníme, aby si v rámci přenosu odprezentovaly své sponzory," vysvětluje Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT Sport.

Celou tuhle politiku pochopitelně umožňuje nulový konkurenční boj o tyto zápasy na televizním trhu...

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider:
Jaké peníze se točí kolem vysílacích práv?

 

Právě se děje

před 37 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy